Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

KickStarter üzerinden görücüye çıkan Tesla isimli Elektronik Çakmak ile gaz doldurma derdi tarihe karışacak gibi görünüyor.

Mark F Pauling isimli bir kullanıcı tarafından geliştirilen ve KickStarter üzerinden fonlanmaya başlanılan Tesla isimli Elektronik Çakmak sayesinde artık bilinen çakmaklar tarih olacak gibi görünüyor.

Tasarımsal olarak Zippo markasından esinlenildiği aşikâr olan Tesla isimli serinin yapı olarak Elektronik Devreli bir sisteme sahip olduğu ve bitme gibi bir sorununun olmadığını belirtelim.

 

Mıknatıslar Sayesinde Sallandıkça Şarj Oluyor

Yapı olarak bildiğimiz Dinamolu El Feneri gibi çalışan Tesla isimli çakmağı şarj etmek için birkaç kez sallamanız yeterli.

Hemen sonrasında sigaranızı yakmak için yeterli seviyede enerji toplamayı başarmış olarak karşınıza çıkacak ve kolay bir şekilde yakma işlemini tamamlayacak.

 

Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla
Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla

 

Hedefini 3’e Katlamış Durumda

KickStarter isimli sitede 5.000 Dolar Hedef ile fonlamaya çıkan Elektronik Çakmak Projesi kısa sürede 18.000 Dolarlık bir destek almayı başarmış durumda.

Çakmak başına 25 Dolar (Yaklaşık 75 TL) ödeme alan Girişimci bu anlamda geniş bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarmış gibi görünüyor.

 

 

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Elektromanyetik tetikleme ve elektrik kıvılcım sistemine sahip olan çakmak, sınırsız kullanım işlemini sahip olduğu neodimyum mıknatıslar sayesinde yapmakta. Bu mıknatıslar sayesinde çakmağın her hareketti size şarj olarak geri dönüyor.

Dış kasada Alüminyum – Magnezyum alaşım kullanılan Elektronik Çakmak bu sayede soğuk ya da sıcak havalarda da sağlam şekilde kalmayı başarıyor.

Bunun yanında dış kaplamada kullanılan kauçuk sayesinde Elektronik Aksamın su veya toz alması da engellenmiş oluyor.

İdeal şartlar altında sınırsız kullanım sunan ve hareket ile şarj olan Tesla çakmak, tek bir sallama ile 3-4 saniye civarında kıvılcım üretmekte.

Bu süreçte yakma olayının tamamlanması için yeterli derecede güç toplanması ve bunun kullanılması anlamına geliyor.

 

 

Tiryakilere Gün Doğdu

Bu sistem ile çalışan çakmaklar yakın dönemde Çinli Üreticiler tarafından da satışa sürülür diye düşünüyoruz.

Bu sayede pazarda ilk etapta 25 Dolar gibi bir fiyattan satışa sunulan Tesla isimli Elektronik Çakmak yakında Çinli ürünlerin girişi ile 1-2 Dolar seviyesinden alıcı bulmaya başlar diye düşünüyoruz.

 

Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla
Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla

Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir