GearBest Sitesine Türkiye’den Erişim Yasağı Geldi

GearBest Sitesine Türkiye’den Erişim Yasağı Geldi

Çin’in önde gelen E-Ticaret Siteleri arasında yer alan ve ülkemize de Ücretsiz kargo ile ürün gönderimi yapan GearBest için Mahkeme Kararı ile Erişim Yasağı getirildi


Çin’in önde gelen E-Ticaret Siteleri arasında yer alan ve ülkemize de Ücretsiz kargo ile ürün gönderimi yapan için Mahkeme Kararı ile Erişim Yasağı getirildi

Yasağın gelmesine sebep olan dava ise Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından açılmış durumda. Açılan dava neticesinde de sitesine İdari Para Cezası kesilmiş.

Davanın açılma sebebi ise ülkemizde Satışı Yasak Olan Elektronik Sigara Ürünlerinin üzerinden satılması ve ülkemize Ücretsiz Kargo ile gönderilmesi olarak belirtilmiş durumda.

 

Gümrük Kuralları Kapsamında Ülkeye Sokulması Yasak Olan Ürünler

Gümrük üzerinden ülkemize girişi yasak olan birçok ürün kalemi mevcut. Bu ürünlerin satın alınması yasal olsa da Gümrük üzerinden ülkemize girişleri yasak.

Bu ürünler birkaçı şu şekilde;

  • Tütün ve Uyuşturucu Ürünleri,
  • Bıçak ve Silah Gibi Malzemeler,
  • Cep Telefonu – Akıllı Telefon ve Sim Girişi Olan Diğer Ürünler
  • Batarya ve Pil Ürünleri
  • Tıbbi Ürünler, Zehirli Maddeler
  • Bazı Güzellik ve Makyaj Ürünleri

 

GearBest Sitesine Erişim Tamamen Kapandı mı?

Şu aşamada resmi olarak siteye erişim sağlanamıyor olsa da VPN ve DNS Değiştirme gibi bazı çözümler ile ve Mobil Site üzerinden siteye bağlanmanız mümkün.

Alışverişlerin ülkeye girişinde ise şu aşamada sorun yok. Yani almayı başardığınız ürünler eğer Yasaklı Ürün Değilse rahatlıkla Gümrük üzerinden size ulaşacaktır.

Unutmadan bir de hatırlatma yapalım.

Yurtdışından ülkemize giriş yapacak ürünler artık 30 Dolar’ın üstünde bir fiyata sahip ise bu durumda Gümrük Vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

  GearBest Yurtdışı Alışverişlerindeki Gümrük Vergisini Karşılayacağını Duyurdu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status