“Gece Gölgenin Rahatına Bak” Klibi Telif Hakkına Takıldı

Çağatay AKMAN tarafından seslendirilen ve 240 Milyon izlenmeye ulaşmayı başarmış olan “Gece Gölgenin Rahatına Bak” isimli klip Telif Hakları yüzünden Youtube üzerinden kaldırıldı. Youtube üzerinden izlenmeye çıktıktan sonraki 1 ay içinde 80 Milyon Görüntülenme sayısına ulaşan ve bir anda Sosyal Medya üzerinden popüler olmaya başlayan klip gelen Telif Hakkı Talebi sebebiyle Youtube tarafından silindi. Telif […]Çağatay AKMAN tarafından seslendirilen ve 240 Milyon izlenmeye ulaşmayı başarmış olan “Gece Gölgenin Rahatına Bak” isimli klip Telif Hakları yüzünden Youtube üzerinden kaldırıldı.

Youtube üzerinden izlenmeye çıktıktan sonraki 1 ay içinde 80 Milyon Görüntülenme sayısına ulaşan ve bir anda Sosyal Medya üzerinden popüler olmaya başlayan klip gelen Telif Hakkı Talebi sebebiyle Youtube tarafından silindi.

Telif hakkını talep eden ise video içindeki müziğin asıl sahibi olan Anna RF isimli grup oldu.

 

Gece Gölgenin Rahatına Bak Şarkısı

 

Şarkının Orijinal Müziği 2012 Yılına Ait

Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli klipte kullanılan müzik aslında birçok kez tartışma konusu olmuştu. Çünkü Çağatay AKMAN tarafından bu müzik 2012 yılında listelerde yer almaya başlayan bir şarkıya aitti.

Anna RF’nin 2012 yılında YouTube’a yüklediği ‘Jump’ isimli şarkı ülkemizde “Gece gölgenin rahatına bak” olarak bilinen şarkının müzik olarak temelini oluşturuyordu.

Uzunca bir süre kimsenin Telif Hakkı iddia etmediği şarkı en sonunda Anna RF tarafından fark edildi ve Youtube üzerinden gerekli başvurular yapılarak yayından kaldırıldı.

 

Gece Gölgenin Rahatına Bak - Çağatay Akman

 

Anna RF – JUMP

Anna RF tarafından hazırlanan ve Youtube üzerinden de dağıtılması yapılan Jump isimli şarkının 30. Saniyesinden sonra melodisine bakarsanız benzerlik gözler önüne serilecektir.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. GM 6 aldım ağustosta tel açık olduğu halde ulaşılamıyor diyor net vs hiç çekmiyor servise gitti geldi şuan aynı sorun yine var kesinlikle tavsiye etmiyorum

    • Farklı bir sim kart ile kullanmayı dener misiniz. Özellikle kesilip küçültülen ve bu şekilde takılan sim kartlarda bazen bu sorun yaşanabiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status