“Gece Gölgenin Rahatına Bak” Klibi Telif Hakkına Takıldı

Çağatay AKMAN tarafından seslendirilen ve 240 Milyon izlenmeye ulaşmayı başarmış olan “Gece Gölgenin Rahatına Bak” isimli klip Telif Hakları yüzünden Youtube üzerinden kaldırıldı.

Youtube üzerinden izlenmeye çıktıktan sonraki 1 ay içinde 80 Milyon Görüntülenme sayısına ulaşan ve bir anda Sosyal Medya üzerinden popüler olmaya başlayan klip gelen Telif Hakkı Talebi sebebiyle Youtube tarafından silindi.

Telif hakkını talep eden ise video içindeki müziğin asıl sahibi olan Anna RF isimli grup oldu.

 

Gece Gölgenin Rahatına Bak Şarkısı

 

Şarkının Orijinal Müziği 2012 Yılına Ait

Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli klipte kullanılan müzik aslında birçok kez tartışma konusu olmuştu. Çünkü Çağatay AKMAN tarafından bu müzik 2012 yılında listelerde yer almaya başlayan bir şarkıya aitti.

Anna RF’nin 2012 yılında YouTube’a yüklediği ‘Jump’ isimli şarkı ülkemizde “Gece gölgenin rahatına bak” olarak bilinen şarkının müzik olarak temelini oluşturuyordu.

Uzunca bir süre kimsenin Telif Hakkı iddia etmediği şarkı en sonunda Anna RF tarafından fark edildi ve Youtube üzerinden gerekli başvurular yapılarak yayından kaldırıldı.

 

Gece Gölgenin Rahatına Bak - Çağatay Akman

 

Anna RF – JUMP

Anna RF tarafından hazırlanan ve Youtube üzerinden de dağıtılması yapılan Jump isimli şarkının 30. Saniyesinden sonra melodisine bakarsanız benzerlik gözler önüne serilecektir.

“Gece Gölgenin Rahatına Bak” Klibi Telif Hakkına Takıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 Yorum

 1. 11 Ekim 2018, 12:56

  Gm6 kullanıyorum alalı 7 ay oldu bir kere servise gitti bir haftadır da arama yapmıyor arama yaparken bu cihazda bu işlem için böyle bir uygulama yok yazısı çıkıyor

  Cevapla
  • Sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir.
   Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşün

 2. Telefonu alalı 6 7 ay kadar oldu.şebeke sorunu yaşıyorum.hep 4’5g çekiyordu şimdi interneti hiç kullanamıyorum.ve şebeke sürekli gidip geliyor.hard reset attım fabrika ayarlarına çevirdim ve güncelleme yaptım olmadı ne yapmam gerekir?

  Cevapla
 3. 6 aydır gm6plus kullanıcısının cihazı sıfır aldım şu bir haftadır SMS bildirimlerini göstermiyor mesaj kutusunu açmadan gelen mesajı göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Cevapla
  • Birçok sebebi olabilir. Özellikle son yüklenen uygulamalar veya yapılan güncellemeler.
   Kesin çözüm için Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atma yoluna gidin.
   Sorun yine çözülmezse servis ile görüşmeniz gerekebilir.

 4. 10 Şubat 2018, 20:02

  Telefonum herhangi bir oyunu veya bir programı açtığımda çoooook aşırı ısınıyor telefonun ısınması 2 dk sürmüyor

  Cevapla
 5. Gm6da bir şey dikkatimi çekiyor. Kamerayı açtığımda kamera bölümündeki sağ üst köşeden resim çekme sayısı var Her resim çektgmde de bu biraz daha azalıyor.şuan bende bu 1210nlarda Buse’ye tamamen bittiğinde resim çekmeme gibi problem mi yaşayacgz?

  Cevapla
  • Depolama alanına kaydedebileceğiniz resim sayısıdır. Resim siler veya hafıza kartına aktarırsanız rakam yükselir.

 6. 6 Ocak 2018, 17:58

  GM 6 aldım ağustosta tel açık olduğu halde ulaşılamıyor diyor net vs hiç çekmiyor servise gitti geldi şuan aynı sorun yine var kesinlikle tavsiye etmiyorum

  Cevapla