Pasaport Kayıt İşlemleriGeleceğin Dünyası | Yazı Dizisi 2

Geleceğin Dünyası | Yazı Dizisi 2

Kopan parmaklar yeniden çıkabilecek Dünya üzerinde yaşayan bazı canlılar kopan uzuvlarını (kol, bacak vb.) yeniden geliştirebilme yeteneğine sahipler. Yeryüzündeki canlılardan semenderler bunu yapabilen canlılardan birisi. İnsanlar da tırnaklarını yeniden uzatabiliyorlar… Yine saçlarında, yaralarını kapatabiliyorlar. Ancak bilim insanları bunların da ilerisine giderek kopan bir parmağın yeniden uzayabilmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyorlar. Normal koşullarda insanların bedenlerinde bir yara […]


Kopan parmaklar yeniden çıkabilecek

Dünya üzerinde yaşayan bazı canlılar kopan uzuvlarını (kol, bacak vb.) yeniden geliştirebilme yeteneğine sahipler. Yeryüzündeki canlılardan semenderler bunu yapabilen canlılardan birisi. İnsanlar da tırnaklarını yeniden uzatabiliyorlar… Yine saçlarında, yaralarını kapatabiliyorlar. Ancak bilim insanları bunların da ilerisine giderek kopan bir parmağın yeniden uzayabilmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyorlar. Normal koşullarda insanların bedenlerinde bir yara olduğunda bu yara kapanabiliyor ancak yara bölgesinde iz kalıyor. Hiç bir iz kalmadan yaranın eski haline dönmesini sağlayabilme adına da bazı çalışmalar yürütülüyor.

Gözümüz kapalı olsa bile görebileceğiz

İnsanın gözleri görmez! Görüntü beyinde oluşur… Göz gördüğünü sinyallere dönüştürür ve bu sinyalleri beynin yorumlayabileceği şekilde beyne gönderir ve görüntü beyinde oluşur. Bunun en somut örneği rüya olarak gösterebilirim. İnsanlar uyuduklarında rüya görürler. Ancak gözleri kapalıdır, bu da bizlere yukarıda anlatmak istediğimin doğruluğunu ispatlamaktadır.

Bilim insanları bu konuda bir lens üzerinde çalışıyorlar. Söz konusu bu lens göze takıldığında bir televizyon görevi görerek görmek istediklerimizi bizlere gösterecek. Bir otomobil sürücüsü, kullandığı araç hakkında bilgileri gösterge tablosuna bakmadan ve gözlerini yoldan ayırmadan görme imkanına sahip olacak. Kablosuz olarak internete bağlanarak gözlerimiz kapalı bir şekilde internette sörf yapabileceğiz.

Yukarıda anlattığım konular inanın çok uzağımızda değil. Bu şekilde çalışmalar yürüten binlerce bilim insanı var ve zamanı gelince hepsi bir bir hayatımıza girecekler. Artık bilim insanları “nasıl” sorusuna cevap aramamaktadırlar, “ne zaman” Sorusuna cevap aramaktadırlar.

  Teknoloji İle Birlikte Güvenlik ve İletişim Hızla Gelişiyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status