Geleceğin Yıldızları Phabletler Olacak

 Phablet, bir başka deyişle tablet phone yani tablet ve telefon karışımı olan cihaz geleneğini başlatan Samsung’un iki yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy Note akıllı telefonu olmuştu. Akabinde, bazı firmaların da bu teknolojinin başarısını fark etmesi sonucu piyasada çeşitli alım güçlerine hitap eden bir çok seçenekte Phabletler boy göstermeye başladı.

 Microsoft’un eski başkan yardımcısı Steven Sinofsky, bu cihaz türünü destekleyen bir açıklamada bulundu. Sinofsky’ye göre önümüzdeki yıl teknoloji dalında en yaygın moda tablet telefonlar olacak. Geleneksel telefon kullanıcıları, telefonlarının basit iletişim cihazları olmasını önemserken günümüzde bu kültür de değişmeye başladı. Artık tüketiciler telefonlarının iletişim özelliklerinin yanı sıra sosyal medya, video oynatım özelliği, fotoğraf ve video çekimleri, internet kullanımı ve mobil oyunlar gibi özellikleri de kullanmak, buna bağlı olarak daha geniş ekranlı telefonlara sahip olmak istiyorlar.

Son zamanlarda çoğu tüketici mobil özellikleri ve daha rahat taşınabilirliği açısından bilgisayarların yerine tablet kullanmaya başlamışken, bir de cep telefonları ile tabletleri bir araya getiren Phablet teknolojisi çıkınca piyasayı alt üst etti. Sinofsky’ye göre phablet cihazları benimsemeyen firmalar ciddi risk altına girecek. Microsoft’un eski başkan yardımcısı, gelecekte bazı ülkelerde akıllı telefonların yerlerini phabletlere bırakabileceğini de iddia ediyor.

Geleceğin yıldızları Phabletler olacak
Geleceğin yıldızları Phabletler olacak

 Piyasada Samsung, HTC, Huawei ve Sony gibi teknoloji devlerinin tablet telefonları mevcut. Önümüzdeki dönemde Apple’ın da büyük ekranlı bir telefon modeli üretmesi bekleniyor.

Geleceğin Yıldızları Phabletler Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir