Pasaport Kayıt İşlemleriGelişen teknoloji sayesinde 6. parmak mümkün oluyor!

Gelişen teknoloji sayesinde 6. parmak mümkün oluyor!

Bir elimizdeki beş parmağın bazen yetmediği durumlar karşımıza gelmiş olabilir. İşte bu durumda Third Thumb devreye giriyor ve yapamayacaklarımızı yapabilir hale getiriyor.   Aslında bu teknoloji size biraz ürkütücü gelebilir. Çünkü tamamen bilim kurgu filmlerinden çıkmış bir giyilebilir teknoloji ürünü gibi gözüktüğünün biz de farkındayız. İlk duyduğunuzda ya da gördüğünüzde garipsenecek bir tuhaflıkta olan bu […]


Bir elimizdeki beş parmağın bazen yetmediği durumlar karşımıza gelmiş olabilir. İşte bu durumda Third Thumb devreye giriyor ve yapamayacaklarımızı yapabilir hale getiriyor.

 

Aslında bu teknoloji size biraz ürkütücü gelebilir. Çünkü tamamen bilim kurgu filmlerinden çıkmış bir ürünü gibi gözüktüğünün biz de farkındayız. İlk duyduğunuzda ya da gördüğünüzde garipsenecek bir tuhaflıkta olan bu Third Thumb aslında 3 boyutlu basılmış bir protezden başka bir şey değil. Aynı zamanda çok işlevsel olmasıyla da birçok kişiyi şaşırtıyor.

Dani Clode, Third Thumb projesini hayata geçiren ve işlevsel olma özelliğine sahip üçüncü protez baş parmağı tasarlamış bir Royal College of Art mezunu bir insan. Ürünü kullanan insanlardan geri alınan bildirimlerde, kişilerin yeteneklerinin geliştiğini ve sunulan hareket çeşitliliğinin gerçekten inanılmaz olduğu yönünde bir izlenim var.

  Akıllı Saat ve Akıllı Gözlüklere Olan İlgi Artmaya Başladı

Bu Third Thumb projesinin teknik detaylarına bakmamız gerekirse, iki küçük motordan gücünü alıyor ve ayakkabınızla bütünleşik basınç sensörü yardımıyla ayak ile kontrol etmenizi sağlayan bir altıncı parmağa sahip oluyorsunuz. Bu basit mekanizma aslında günlük hayatta gördüğümüz otomobildeki pedal mantığının tamamen aynısı olduğunu söylemeliyiz. Bu projenin amacına baktığımızda, tasarımcının hedefi protezlerle ilgili yanlış algıları yıkmak ve engelleri düzelterek herkesin yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlamak olduğunu görüyoruz. Daha fazla teknik detaya ihtiyaç duyulan bu proje, umarız ki bir gün tamamlanır ve kullanıma açılır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status