General Mobile Elit Kullanıcılarına Android 4.4 Geldi

General Mobile Elit kullanıcıları uzunca bir bekleyişin ardından 13 Nisan 2015 tarihi itibari ile Android 4.4 KitKat İşletim Sistemi Güncellemesi almaya başladılar.

Uzun süredir Android 4.2 İşletim Sistemi Sürümüne sahip olan modele nihayet Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi gelmiş oldu.

Rakip serilerin Android 5.0 Lollipop Sürümüne geçtiği bu süreçte Android 4.2’den Android 4.4’e geçiş yapan General Mobile Elit modeli için kullanıcılar ise pek iç açıcı konuşmuyorlar.

General Mobile Elit Güncelleme
General Mobile Elit Güncelleme

Güncelleme Çok Yavaş

General Mobile kanadı tarafından Geç Güncelleme Gönderiliyor olması kullanıcıları Elit serisinden uzaklaştırmaya başlamış durumda.

Fiyatında indirimler yapılmasına rağmen çok fazla satış yapamayan General Mobile Elit serisinin mevcut kullanıcılarını da yavaş yavaş kaybetmesi muhtemel görünüyor.

 

Güncelleme Sonrasında “Garanti Dışı Kaldı” Sorunu

Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi sonrasında cihaz üzerinden Garanti Sorgulaması yapan birçok kullanıcı için “Bu Ürün Garanti Dışında Kalmıştır” uyarısı çıktığı bildirildi.

TelPa kanadına bilgi veren kullanıcıların gelen “Onu Dikkate Almayın” uyarısına rağmen Sosyal Medyada ve Destek Sitelerinde konu güncelleme sonrasında en fazla tartışılanlar arasına girmeyi başardı.

Daha önce ROOT İşlemi yapan kullanıcıların ise Güncelleme sonrasında sorunlar yaşadığı ve sistemde Garanti Dışı Kaldığı bilgisinin bu kullanıcılarda da çıktığı gelen bilgiler arasında.

Telpa Servis Sorunu
Telpa Servis Sorunu

General Mobile Elit Kullanıcılarına Android 4.4 Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir