General Mobile Firması Ukrayna Pazarına Giriş Yaptı

Ülkemizdeki önemli Akıllı Telefon markalarından birisi olan General Mobile firması 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile Ukrayna Pazarına giriş yaptı.

Daha önce 32 farklı ülkeye Telefon İhracatı gerçekleştiren General Mobile firması 33. Ülke olarak Ukrayna Akıllı Telefon pazarına giriş yaptı.

Firmanın yaptığı açıklamalarda hedef olarak ise 2018 yılı sonuna kadar 45 farklı ülkede General Mobile markasına ait Akıllı Telefonların satışa çıkmış olması.

 

General Mobile GM 8

 

Türkiye’de Tercih Edilen İlk 3 Marka Arasında

Firma tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’de yapılan son Pazar araştırmalarına göre General Mobile firması en fazla tercih edilen 3. Marka olmayı başarmış durumda.

Uygun fiyatlı ürünleri ile pazarda daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefleyen firma son olarak GM8 modelini pazara sürmüş Android One Platformu ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

2 yıl boyunca Güncelleme Desteği veren ve Saf Android Arayüzü ile kullanıcı karşısına çıkan firma özellikle alım gücü nispeten düşük olan ülkelerde de General Mobile markası ile var olmaya başladı.

 

General Mobile

 

Firmada Hedefler Büyük

General Mobile firması tarafından basına yapılan açıklamada General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Google ile olan stratejik iş birliğimizle geliştirdiğimiz son teknoloji ürünlerimizi ulaşılabilir fiyatlarla uluslararası arenada da tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bu anlamda, Ukrayna, Doğu Avrupa’da önemli pazarların başında geliyor. Bunun avantajlarından faydalanmak için Doğu Avrupa’da faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin arasına Ukrayna’yı da dahil ettik. Ukrayna’da ilk olarak, Ukrayna’nın en büyük GSM operatörlerinden Lifecell ile iş ortaklığı yaparak ürünlerimizi Lifecell’in tüm satış noktalarında tüketicilerimizle buluşturacağız.

Ukrayna’yla birlikte uluslararası arenada 33 ülkede faaliyet göstermeye başladık. Hedefimiz, 2018 yıl sonuna kadar 45 ülkede faaliyet göstermek. Marka olarak ihracat büyüme stratejimizin önemli bir parçası. 2017 yılındaki ciromuzun %10’u ihracat gelirinden geldi. Uluslararası pazarlardaki agresif büyüme stratejimizle, hem bir Türk markası olarak ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesinde tüketicilerle buluşturmak hem de Türkiye’nin ihracatına katma değer sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

General Mobile Firması Ukrayna Pazarına Giriş Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir