General Mobile GM Serisi Arka Kapak Sararması ve Çözümü

General Mobile GM serilerinin Beyaz renkli modellerinde görülen Arka Kapak Sararması sorunu ne yazık ki neredeyse tüm kullanıcıların şikâyet ettiği bir durum.

Belli bir süre kullanımdan sonra, eğer kılıf kullanılmamışsa, cihazların arka kapakları beyaz renkten sarı renge geçiş yapabiliyorlar.

Bu durumda cihazın hem eski görünmesine hem de cihaz sahibinin cihazdan soğumasına sebep olabiliyor.

Konuyla alakalı olarak birkaç çözüm önerisi sunmaya çalışıyor olacağız. Ancak sararmanın yapısına ve yoğunluğuna göre önerilerimiz sonuç verebilir veya vermeyebilir.

 

General Mobile Arka Kapak Sararma Sorunu

 

Sararma Sorununa Karşı Çözüm Önerileri

Öncelikli olarak cihazı Kimyasal İçerikli ürünler ile temizlemeye kalkmayın. Çamaşır Suyu, Tuz Ruhu, Beyazlatıcı ürünler vs. hem kapağa hem de cihaza zarar verecektir.

Sararma oranı az ise Teknoloji Mağazalarında satılan TV Silme Losyonlarından alıp onunla temizleme yoluna gidebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu yöntemle cihazlarda sararma oranının azaldığını belirtiyorlar.

Yine özellikle araç aksesuarları satan noktalardan temin edebileceğiniz Plastik Temizleme Spreylerini de kullanabilirsiniz. Ama direkt olarak cihazın üzerine sıkmak yerine bir beze sıkarak yüzeye uygulamanız daha verimli olacaktır.

Tabi ki bu yöntemler kesin olarak sonuç vermeyebilir.

Bu durumda tek seçenek kalıyor.

Bir General Mobile Teknik Servisine giderek 40 – 50 TL gibi bir ödeme ile cihazın arka kapağını değiştirme yoluna gidebilirsiniz.

Bu işlem sonrasında da cihazı en azından Şeffaf Kılıf ile kullanmanız sararma sonunun önüne geçecektir.

 

General Mobile GM Serisi Arka Kapak Sararması ve Çözümü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Cihazın kapağının sararmasının kılıf ile alakası yok tamamen ısınmasından kaynaklı yanlış bilgi vermeyin.

  Cevapla
  • Doğru bilgi için teşekkürler.

   Cevapla
  • Merhaba bu bilgi 2017 yılına ait olsada bir bayan olrak ben çok temiz bakıyorum ve arka kılıf kullandığımdan tertemiz. Çıkartıp çıplak kullanıldığında maalesef lekeler oluyor ve artıyor tabi.

   Cevapla