General Mobile GM5 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile GM5 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile firması tarafından pazara sürülen General Mobile GM5 Plus modeli hakkında Soru, Sorun, Şikâyet, Öneri ve Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Saf Android Ara Yüzüne sahip Android One İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olan 2. General Mobile telefonu olan GM 5 Plus serisi Fiyat Performans olarak ülkemizde dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. […]


General Mobile firması tarafından pazara sürülen General Mobile GM5 Plus modeli hakkında Soru, Sorun, Şikâyet, Öneri ve Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Saf Android Ara Yüzüne sahip Android One İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olan 2. General Mobile telefonu olan GM 5 Plus serisi Fiyat Performans olarak ülkemizde dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

Peki, General Mobile GM5 Plus modeli Alına bilirlik ve Sorun Yaşatma noktasında ne durumda.

Dilerseniz bunu da bizlere Kullanıcılardan gelen mesajlar göstersin.

 

 

General Mobile 5 Plus Modeli Sıkça Sorulan Sorular

GM 5 Plus modeli hakkında sıkça sorulan soruları ve sorulması muhtemel soruları sizler için bir araya getirdik.

 

Cihazın RAM ve Depolama Alanı Ne Kadar?

Cihazda 3 GB Ram Bellek, 32 GB Dâhili Depolama Alanı ve 128 GB’a kadar arttırılabileceğiniz Micro SD Kart yuvası mevcuttur.

 

General Mobile 5 Plus Yazılım Güncellemesi Alacak mı?

Cihazın üzerinde Android One İşletim Sistemi mevcut.

Yani Google tarafından çıkarılan her Android Güncellemesi direkt olarak bu cihaza da gelecek.

Google gözünde Nexus serisi nasılsa Android One serisi de o seviyede.

Şuan cihazda ilk çıkışı itibari ile Android 6.0.1 Marshmallow İşletim Sistemi olduğunu belirtelim.

 

GM 5 Plus Görüntülü Görüşmeyi Destekliyor mu?

Daha önce pazara sürtülen Discovery I modelinden sonra üretilen diğer GM telefonlarında Görüntülü Görüşme (Operatör Üzerinden) ne yazık ki yoktu.

General Mobile 5 Plus serisinde de Operatör Üzerinden Görüntülü Görüşme yer almayacak.

Ancak dileyen Mobil Uygulamalar üzerinden Ön Kamerayı kullanarak Video Görüşme yapabilirsiniz.

 

Servis Durumu Nedir?

Şu aralar General Mobile tarafından bazı illerde 1 Saatte Tamir sistemi aktife alınmış durumda.

Bunun yanında bu sistemin olmadığı illerden gelen cihazlarda 1-2 gün içinde tamir edilip geri gönderiliyor.

Bu sebeple de General Mobile 5 Plus serisi Servis Noktası konusunda sıkıntı yaşamayacaktır.

 

General Mobile 5 Plus Soru, Sorun ve Kullanıcı Yorumları
General Mobile 5 Plus Soru, Sorun ve Kullanıcı Yorumları

 

General Mobile GM5 Plus Kullanıcı Yorumları

Arkadaşlar GM 5 Plus serisini satın almayı düşünenler varsa buradan Aklına Takılan Soruları bizlere sorabilirler.

Aynı şekilde GM 5 Plus serisi Akıllı Telefonu satın alan ziyaretçilerimiz de Sorun, Şikayet, Öneri ve Kullanıcı Yorumlarını bizlerle paylaşırlarsa çok memnun oluruz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

1.608 yorum

 1. Merhaba cihazımda Google metin okumayı açtım sonra ana ekrana geldim misal bir uygulamaya tıklıyorum tıklamıyor açılmıyor telefonu kapatıp açtım bu sefer de kilit ekranında şifreyi yazamıyorum metin okumayı nasıl kapatabilirim (dokunmatik dondu)

  • Açtığınız yere gidip kapatmanız lazım. Yada format atarak çözebilirsiniz. Ama tüm veriler silinir.

 2. Merhaba telefon baştan beri sıkıntılı bir telefon 2.5 yıldır kullanıyorum bayabi zorladı aşırı ısınma şarj sıkıntısı dokunmatik problemi şimdi de telefon kapalı ve şarjdaydı açtım sanal tuş takımından yuvarlak ve kare olan tuşlar çalışmyr ve üstteki perde aşağı inmiyor gelen bildirimleri de göremiyorm mesaj olsun arama olsun. Rica etsem bir yardımcı olsanız sorununun çözülmesi için.

  • Ekran kaynaklı bir sorun ise servise gitmesi lazım. Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın format atabilirsiniz.
   Tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.

 3. Mrb GM 5 pulus kulnicisiyim telefonm yotubeyi acmiyor ynit vermiyor diyor normal goolede de arma yptigimda oda öyle yapiyor

  • Uygulamanın tüm güncellemelerini yapın sonrasında da Ayarlar Uygulamalar Youtube kısmından Ön Belleği ve Veriyi Sil yapın.
   Sorun çözülmezse yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın Önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm
   Sorun düzelmez ise Donanımsal bir arıza olma ihtimaline karşın servis ile görüşmenizi öneririz.

 4. General Mobile 5 plus telefonum var.Birileriyle görüşme yapıp kapattıktan sonra kendi kendine başka birini arıyor.Birkac kez durup dururken de aradı.Lütfen bunu ya bir güncellemeyle yada farklı yolla çözümlerin.Sürekli insanlara yanlışlıkla aradım demekten sıkıldım.Birde şarjı çok dayanıksız

  • Cihazın ekranından veya kullanılan ekran koruyucudan falan kaynaklı bir sorun olabilir. Servis noktası ile bir görüşün dilerseniz

 5. Merhaba. Gm5 plus telefonum ne yandexe ne haritalara nede gps ile calsan hicbir uygulamayi calistirmiyor. Gps araniyor diyor. Birturlu cozum bulamadim lutfen yardim edin

  • GPS alıcısından kaynaklı bir sorun olabilir. Yazılımsal bir sorunda olabilir.
   Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşün

 6. Dream league oynarken wifi bağlanıyor ancak arkadaşımın telefonuyla bağlantı kurulamıyor,sorun benimkinden olduğu belli lütfen yardımcı olun

  • Yazılımsal bir sorunda olabilir, Oyun Kaynaklı bir sorun da olabilir.
   Dilerseniz oyunu kaldırıp yeniden kurma yoluna gidin.
   Veya Önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşmeyi deneyebilirsiniz.

 7. GM5 Plus Telefonum var. Birisi beni aradığında ekranda bir tepki olmuyor sadece Telefonumun çaldığını duyuyorum. Arayanı görmek için ekranı açıp sol alttaki ( Mesajlar ikonunun solundaki) telefon ikonuna basınca karşıma uyarı çıkıyor. Uyarıda çağrıya dön, tuş takımına dön vb. Seçenekler var. Aralarından çağrıya dön yazan seçeneği seçerek anca ulaşabiliyorum. Lütfen kisa sürede yardımcı olun. Teşekkürler.

  • Muhtemelen yazılımsal bir sorun mevcut. Ekran koruyucu kaynaklı olma ihtimali de azda olsa var.
   İlk olarak formatı deneyin. Olmazsa ekran koruyucusunu sökün.
   Önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşmeyi deneyebilirsiniz.

 8. Telefonum içinde bulunduğum evin wifilerini algılamıyor ama civardaki diğer wifileri algılıyor

  • Modem kaynaklı bir sorun olabilir. Modemde kullanılan şifreden kaynaklı bir sorun olabilir.
   Bazı marka modemleri algılamada sorun yaşanabiliyor bu cihazlarda. Özellikle TTnet tarafından dağıtılan 2-3 sene öncenin modemlerinde bu sorun sıkça görülüyor.

 9. Telefonun sesi sürekli kendi kendine açılıyor. Ancak ses kısma tuşuna basınca düzeliyor.Ve ekran kapanma süresi dolmadan kapatamıyorum yani güç düğmesi çalışmıyor. Ama rkran kapanınca çalışıyor.Nr yapabilirim?

  • Sorun donanımsal gibi görünüyor. Ama öncesinde Verileri yedekleyin, Varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın.
   Düzelme olmazsa cihazı servise gönderin.

 10. Telefonu yeni aldım şarj almıyor şarja soktuğum zaman kapanıp acilio ısınıp aşırı servise nereye gonderebilirim

  • Aldığınız yer ile bir görüşün öncelikle. Onlar sizi yönlendirecektir. Bulunduğunuz ilde servisi olabilir General Mobile firmasının.

 11. Selamın Aleyküm Ben Gm5 plus d alalı 1 seneye yakın oldu ve bağzı sorunları var dokinmatiği ile bir sorunu var bağze. Ekranda bi yere basılmıyor veya basılı kalıyor kapatıp açınca düzeliyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

  • Sorun Yazılımsal veya Donanımsal olabilir.
   Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun ise bu işlem sonrası düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa bu durumda süreç servis üzerinden ilerleyecektir.

 12. 8 ay önce aldığım gm 5 plus telefon aşırı ısınmadan dolayı kasası genleşerek yamuldu ekranı sarardı ve görüşme yaptığım kişinin sesi az gelmeye başladı. Servise yolladım hiç bir darbe ve düşürülme olmamasına rağmen kullanıcı hatası diyip 280 tl para istediler ulan akıl var mantık var hadi diyelim düştü düşme ile telefon yamulup kavis bir şekil alırmı hadi diyelim aldı o düşmede aldığı kavis şekli ile ekran kırılmazmı yada kasada hasar olmazmı milleti salak yerine koyan bi servis onun için general mobile markasını kesinlikle tavsiye etmiyorum bu yaşadığım sıkıntı içinde tüketici haklarına başvurdum.

 13. 8 ay önce aldığım gm 5 plus telefon aşırı ısınmadan dolayı kasası genleşerek yamuldu ekranı sarardı ve görüşme yaptığım kişinin sesi az gelmeye başladı. Servise yolladım hiç bir darbe ve düşürülme olmamasına rağmen kullanıcı hatası diyip 280 tl para istediler ulan akıl var mantık var hadi diyelim düştü düşme ile telefon yamulup kavis bir şekil alırmı hadi diyelim aldı o düşmede aldığı kavis şekli ile ekran kırılmazmı yada kasada hasar olmazmı milleti salal yerine koyan bi servis onun için general mobile markasını kesinlikle tavsiye etmiyorum bu yaşadığım sıkıntı içinde tüketici haklarına başvurdum.

  • İlk olarak Verileri yedekleyin, Güncelleme varsa yapın, Google hesaplarını kaldırın. Cihaza hard reset atın.
   Sorun büyük ihtimalle düzelecektir.
   Sorun donanımsal ise bu durumda servis ile görüşmeniz gerekecek.

 14. Gm 5plus kullanıyorum.Telefonun bataryası 40 dakika dayanmıyor ve aşırı ısınıyor ne yapabilirim

  • Verileri yedekleyin, Güncelleme varsa yapın, Google hesaplarını kaldırın. Cihaza hard reset atın.
   Sorun büyük ihtimalle düzelecektir.
   Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerek

 15. Gm 5 Plus kullanıyorum ve telefona mavi ekran gelip kapandı şuan hiçbirşekilde açılmıyor

  • Servisle görüşmenizi öneririm.
   Bİr ihtimal yazılımsal olma ihtimaline karşın Format Atma yoluna gidebilirsiniz.

 16. Ben telefonumu 1,5 senedir kullanıyorum ama şuana kadar telfonda sorun yoktu şimdi ise birini aradığımda sunucuya ulaşılamıyor diyor ve bir anda kapanıyor karşı taraf aradığında ise ben açınca bir anda kapanıyor ne yapmalıyım

  • Muhtemelen yazılımsal bir sorun.
   Çihazı kapatıp açın. Varsa güncellemeleri falan yapın.
   Düzelmezse İlk olarak Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız.
   Düzelme olmazsa teknik işlem yapılması adına Servis ile irtibata geçmeniz gerekecek.

 17. Merhaba,telefonum yaklaşık iki haftadır kamera hatası veriyo ve feneri çalışmıyor.Kameranın verilerini temizledim herşeyi denedim düzelmedi.Aynı zamanda şarj çabuk bitiyor ve kapanıyor şarja takıp açtığımda %45 lerde gözüküyor yeni oreo güncellemesini de denedim fakat bir düzelme olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Sorunun kaynağı Yazılımsal da olabilir Donanımsal da olabilir.
   İlk olarak Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız.
   Düzelme olmazsa teknik işlem yapılması adına Servis ile irtibata geçmeniz gerekecek.

 18. Merhaba, telefonuma çağrı geldiğinde telefonum çalıyor fakat çağrı ekranda gözükmüyor. Telefon uygulamasına girdiğimde alt bölümde çağrıya dön sekmesi gözüküyor ve ancak ona bastığımda çağrı gözüküyor. Çözümü varsa bilelim. 🙂

  • Yazılımsal bir sorun veya takılma söz konusu gibi görünüyor.
   Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

 19. Gm5 plus kullanıyorum 1.5 yıldır.Son iki haftadır telefon görüşmelerimde sesim karşıya giderken kesiliyor,aynı şekilde karşı tarafında kesiliyor. Ayrıca görüşme esnasında bı an da telefon kapanıyor sürekli tekrar aramak zorunda kaliyorum.Sorun neyden kaynaklı ?

  • Muhtemelen yazılımsal bir sorundur.
   İlk olarak Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız.
   Düzelme olmazsa teknik işlem yapılması adına Servis ile irtibata geçmeniz gerekecek.

 20. Eğer paranız ile rezil olmak ve sinir krizi geçirmek istemiyorsanız asla yanaşmayın ve almayın derim.Elbette kul yapısı bozulur dersiniz ,ancak öyle rezil bir servis varki aklınızla dalga geçer,

1 31 32 33

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler