General Mobile GM6 – GM6 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.


General Mobile firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.

Öncelikli olarak General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılması muhtemel bazı soruları Sık Sorulan Sorular bağlığı altında ele almaya çalışıyor olacağız. Sonrasında ise sizlerden gelen sorulara Yorum sekmesi altından cevap arıyor olacağız.

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz her türlü Kullanıcı Yorumunun ürünü almak isteyen diğer kullanıcılar için büyük bir önem taşıdığı gerçeğini unutmamanızı ayrıca rica ederiz. Bu sebeple de sizlerden gelecek her türlü yorum bizler için önemlidir.

 

GM GM6

 

GM6 – GM6 Plus Sık Sorulan Sorular

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Operatör üzerinden 3G Destekli olarak Görüntülü Görüşme Desteği ne yazık ki yoktur.

WhatsApp gibi, Skype gibi, Messenger gibi, Google Duo gibi uygulamaları kullanarak 4G – 4.5G Desteği ile Görüntülü Görüşme yapabilmeniz ise mümkündür.

 

Cihazlarda Parmak İzi Okuyucu Var mı?

Evet.

Hem GM6 hem de GM6 Plus modellerinde Parmak İzi Okuyucu yer almaktadır.

 

Cihaz Modelinin Sonunda Yer Alan D Eki Ne Demektir ( GM6 D, GM6 Plus D)

D eki Dual anlamındadır. Yani yanında D eki olan cihazlarda Çift Sim Kart Desteği kendisine yer bulmaktadır.

 

4G – 4.5G Desteği Mevcut mudur?

Evet.

Cihazlarda 4G – 4.5G Desteği mevcuttur. Bağlantı hızı ise 150 Mbps İndirme ve 50 Mbps Yükleme şeklindedir.

Ülkemizdeki Bağlantı Hızlarının üstünde bir kapasiteye sahiptir.

 

Hangi İşletim Sistemi Kullanılmaktadır?

Cihazlarda Android One İşletim Sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede de En Güncel Android Sürümü cihazlarda yüklü olarak gelmektedir.

Son güncelleme Android 7.0 olduğu için cihazlarda şuan bu sürüm vardır. Ancak Android 8.0 sürümü pazara çıktıktan kısa süre sonra bu cihazlarda da Android 8.0 Güncellemesi kullanıcılara sunulacaktır.

 

General Mobile GM6 Dünya Mobil Kongresi

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Soru, Sorun ve Şikayetler

Gerek General Mobile GM6 gerekse de GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılan soruları bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.

Gelen soruları bilgimiz ölçüsünde cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Ayrıca cihazla alakalı olarak yaşadığınız sorunları ve şikayetleri de çözmeye çalışıyor olacağız. En azından çözüm noktasında bazı yollar gösterme gayreti içinde olacağız.

Gelecek olan sorun ve şikayetlerin gerektiği zamanlarda General Mobile firmasına iletilmesi de yine tarafımızca sağlanmaktadır.

 

General Mobile GM6 - Ön Kısım

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Kullanıcı Yorumları

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz Kullanıcı Yorumları her zaman için oldukça önemli bir konudur.

Ne kadar fazla test yapılırsa yapılsın cihazın Son Kullanıcı nezdindeki intibası her türlü testten ve dayanıklılık sürecinden daha önemlidir. Özellikle cihazı satın almayı düşünen yeni kullanıcılar için.

Bu sebeple de General Mobile GM6 ailesinden bir modeli kullanan bir kullanıcı olarak yorumlarınızı değerli buluyor ve sitemiz üzerinden yayınlamaya devam ediyoruz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

456 yorum

  • Güncelleme gelmesi GM6 için zor. Genelde 2 sene güncelleme veriliyor cihazlara.

 1. Telefondan hiç bir şekilde ses çıkmıyor. Ne kulaklıktan ne hoparlörden. arama yaptıgımda karşı tarafa ses gidiyor ama karşı tarftan ses gelmiyor. Başkası aradıgında çalmıyor. Müzik vs hiç bir şekilde telefondan ve kulaklıktan ses çıkmıyor.

  • Hem görüşlme için olan hoparlörü, hem ses çıkışını hem de kulaklık çıkışını bozmuş olamazsınız.
   Varsa güncellemeleri yapın, Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Düzelme olmazsa servise götürün.

  • Varsa güncellemeleri yapın, Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Düzelecektir.

 2. Ben gm6 D kullanıyorum tefonu alalı 1 sene oldu fotoğrafi büyütmeye kalkınca GM galeri durduruldu diyor birde arasıra telefonun ekraninda bir çizgi çıkıyor ve karararak kapanıyor bunun çözümü nedir acaba lütfen yardım

  • İlk olarak verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın. Sorun çözülmez ise en yakın servis noktası ile görüşün.

 3. Telefonum kaç gündür arama yapmıyor “arama yapmak için uygulama yok” diyor ama telefon uygulaması var ama arama yapmıyor ne yapabilirim

  • Yazılımsal da olabilir lens kaynaklı da olabilir.
   İlk olarak Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Olmadı servise gideceksiniz.

 4. Telefonumun anakartı bozulmuş hiçbiryerde çekmiyor telefoncuda ayarlattırdım ama başka hat takamıyorum diğer hatta nasıl ayarlayabilirim

  • Anakart kaynaklı bir sorun olacağını sanmam. Farklı bir telefoncu ile görüşün. Garantisi sürüyorsa servis ile görüşün.

 5. Gm6 plus im acilamiyor sadece ekranda Android one yazıyor açılmaya çalışılıyor gibi bı çubuk saatlerce hareket ediyor ne yapmalıyım teşekkürler

  • Servis ile grüşün. Yazılım takılmış da olabilir sıfırdan yazılım yüklenmesi de gerekebilir.

 6. gm 6 şarjdan çekince kapanıyor.
  yeni batarya taktın aynı sorun bunun arızasını bilen var mı acaba?

  • Batarya değişti ve sorun devam ediyorsa bu durumda ANAKART Kaynaklı bir sorun olabilir cihazda.

 7. Gm6d telefonum şu an şebekesi çektiği halde aramalarda hat düşmüyor. İnternete bağlantı sorunu yaşamıyorum sadece arama yapmıyor lütfen yardımcı olun.

  • Muhtemelen donanımsal bir sorun yaşanıyor. Ama yazılımsal olma ihtimalini es geçmeden işlem yapalım.
   İlk olarak varsa son gelen diğer güncellemeleri de yapın, Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın, Cihaza Hard Reset atın.
   Düzelmezse servis ile görüşmeniz gerekebilir

 8. çok harika bir cihaz arıza verdi ana kart değişti garantiden gelince mesaj yollayamaz olduk daha sonra kamera bir bozuldu bir düzelttik daha sonra arka kamera açılmaz oldu sıfırla format derken ölü hale geldi yani iki yıl olunca kaldır at yine de çok kahrımı çekti rahmetli ucuz olması ve çok fonksiyomlu olması cazip gelmişti yine de buna alıştığım için ıphone alamayınca bu en iyisi gibi

 9. Merhabalar general Mobil gm6 kullan8cısıyım kendi kendine kapanıyor açıyorum ama tekrar kapanıyor ama renkli dik çizgiler çıktı ve bir saat araylan şarja taktım açıldı ama korkuyorum ne yapmalıyım yardımcı olurmusuz iyi günler

  • En yakın servis ile görüşün. Ekran – Anakart veya Batarya kaynaklı sorun olabilir.

 10. merhaba. Bu telefon genel anlamda iyi,stabil ama olmazsa olmazı şebekeden yoksun. Arama, sms ve internet konusunda çekmeyen bir telefon. ASlında ilk çıktığından diğer herhangi bir telefondan hep daha az çekim gücü vardı lakin gün geçtikçe daha da azalıyor. Bu çekim gücünü artırmanın en azından normal bir seviyeye getirmenin bir yolu var mı?

  • Servis ile görüşmeden çekim gücü ile alakalı birşey diyemeyiz. Donanımsal bir durum çünkü. Servisi ile bir görüşün derim. En azından testleri yapılsın.

 11. merhaba gm6 kullanıcısıyım.Telefon birkaç ay önce şebeke sorunu verdi,servis yapıp gönderdi.Şimdi ise veri bağlantısını açtığımda telefon kapanıyor bazen de ekranda renkli çizgiler oluşup kararıyor.Bu konuda ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz iyi günler

  • İlk olarak Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Hard Reset atıp bir kontrol edin.
   Düzelme olmazsa servis yolu görünür yeniden.

 12. merhaba. gm 6 d kullanıcısıyım. bu telefonun en büyük özelliği ve olmazsa olmazı telefon görüşmesine imkan tanıması ama ben şebeke probleminden dolayı kimseyle irtibat kuramıyorum. internette küçük bir araştırma yapınca gm6da bu sorunun kronik olduğu ve herkesin bu konuda mağdur olduğu anlaşılıyor. telefon diye aldık ama ağ özelliği olmaya multimedya cihazı sahibi gibiyiz. iletişim yok. mağduriyetimizi giderir misiniz!

  • Varsa güncellemeleri yapın, tüm verileri yedekleyin, google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın. Sorun muhtemelen çözülecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerekebilir.

  • Varsa güncellemeleri yapın, tüm verileri yedekleyin, google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın. Sorun muhtemelen çözülecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerekebilir.

 13. Gm 6 cıhaz şebek problemı var, cogunluk arama yapmıyor ınternetede gırmıyor, bazen nadırde olsa sebeke gelıp gıdıyor

  • Sorunun kaynağı yazılımsal da olabilir anakart veya baz alıcı kaynaklı da olabilir.
   İlk olarak sarsa tüm güncellemeleri yapın, Cihazdaki verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Tui Kombinasyonu ile Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun varsa düzelecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz lazım yeniden

 14. Benim cihazım kulaklık takınca ses geliyor ama kulaklığı çıkarınca hoparlörden ses hiç gelmiyor besinini soylermisiniz

  • Hoparlör arızalanmış olabilir. Kulaklık kısmı takılı kalıyor olabilir.
   Her iki durumda da servisle görüşmeniz gerekiyor.

  • Genelde 2 büyük güncelleme veriyor firma. Alma ihtimali az ancak belli olmaz. Firma ile bir görüşmeyi deneyin dilerseniz.

 15. GM6 cihazımda bir sorun yaşıyorum odamda görüşürken karşı tarafın sesini alıyorum ancak benim sesim karşı tarafa kesik kesik anlaşılmaz olarak gidiyormuş, yerimi değiştirdiğimde ya da dışarı çıktığımda problem çözülüyor. Aynı hattı eski cihazıma takınca sorunsuz görüşüyorum bununla ilgili üç kez servise gönderdim birincide ana kart değişti denildi diğerlerinde hiç bir işlem yapılmadan cihazda sorun yok denilerek geri gönderildi.Sorunumun sebebi ne olabilir.

  • Odanızda GSM Ağına bağlanmakta sorun yaşıyor olabilir cihaz. Yada farklı bir sinyal kesici ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz.
   Kulaklık ile görüşmeyi denediniz mi. Ses yine mi aynı gidiyor.

 16. yaklaşık 1.5 senedir gm6 kullanıyorum. son 15 gündür telefon kapanıyor. şarjı %100 olduğu halde şak diye kapanıyor. şarja taktığımda gayet düzgün çalışıyor ama şarjdan çıkarınca çok geçmeden kapanıyor. artık delirmek üzereyim. bunu sebebi nedir? bataryadan kaynaklı bir sıkıntı mı var?

  • Batarya kaynaklı muhtemelen. Az da olsa Anakart kaynaklı olma ihtimali de var. Servis yolu görünmüş cihaza.

  • Ayarlar – Uygulama – Arama kısmına girin seçili uygulama muhtemelen BİP olarak değişmiştir. Onu güncelleyin. Sorun çözülür.

  • Muhtemelen yazılımsal bir sorun. Verilerinizi yedekleyin, Varsa tüm güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın, Tuş Kombinasyonları ile cihaza Hard Reset atın.

1 7 8 9

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status