General Mobile GM6 – GM6 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.


General Mobile firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.

Öncelikli olarak General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılması muhtemel bazı soruları Sık Sorulan Sorular bağlığı altında ele almaya çalışıyor olacağız. Sonrasında ise sizlerden gelen sorulara Yorum sekmesi altından cevap arıyor olacağız.

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz her türlü Kullanıcı Yorumunun ürünü almak isteyen diğer kullanıcılar için büyük bir önem taşıdığı gerçeğini unutmamanızı ayrıca rica ederiz. Bu sebeple de sizlerden gelecek her türlü yorum bizler için önemlidir.

 

GM GM6

 

GM6 – GM6 Plus Sık Sorulan Sorular

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Operatör üzerinden 3G Destekli olarak Görüntülü Görüşme Desteği ne yazık ki yoktur.

WhatsApp gibi, Skype gibi, Messenger gibi, Google Duo gibi uygulamaları kullanarak 4G – 4.5G Desteği ile Görüntülü Görüşme yapabilmeniz ise mümkündür.

 

Cihazlarda Parmak İzi Okuyucu Var mı?

Evet.

Hem GM6 hem de GM6 Plus modellerinde Parmak İzi Okuyucu yer almaktadır.

 

Cihaz Modelinin Sonunda Yer Alan D Eki Ne Demektir ( GM6 D, GM6 Plus D)

D eki Dual anlamındadır. Yani yanında D eki olan cihazlarda Çift Sim Kart Desteği kendisine yer bulmaktadır.

 

4G – 4.5G Desteği Mevcut mudur?

Evet.

Cihazlarda 4G – 4.5G Desteği mevcuttur. Bağlantı hızı ise 150 Mbps İndirme ve 50 Mbps Yükleme şeklindedir.

Ülkemizdeki Bağlantı Hızlarının üstünde bir kapasiteye sahiptir.

 

Hangi İşletim Sistemi Kullanılmaktadır?

Cihazlarda Android One İşletim Sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede de En Güncel Android Sürümü cihazlarda yüklü olarak gelmektedir.

Son güncelleme Android 7.0 olduğu için cihazlarda şuan bu sürüm vardır. Ancak Android 8.0 sürümü pazara çıktıktan kısa süre sonra bu cihazlarda da Android 8.0 Güncellemesi kullanıcılara sunulacaktır.

 

General Mobile GM6 Dünya Mobil Kongresi

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Soru, Sorun ve Şikayetler

Gerek General Mobile GM6 gerekse de GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılan soruları bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.

Gelen soruları bilgimiz ölçüsünde cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Ayrıca cihazla alakalı olarak yaşadığınız sorunları ve şikayetleri de çözmeye çalışıyor olacağız. En azından çözüm noktasında bazı yollar gösterme gayreti içinde olacağız.

Gelecek olan sorun ve şikayetlerin gerektiği zamanlarda General Mobile firmasına iletilmesi de yine tarafımızca sağlanmaktadır.

 

General Mobile GM6 - Ön Kısım

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Kullanıcı Yorumları

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz Kullanıcı Yorumları her zaman için oldukça önemli bir konudur.

Ne kadar fazla test yapılırsa yapılsın cihazın Son Kullanıcı nezdindeki intibası her türlü testten ve dayanıklılık sürecinden daha önemlidir. Özellikle cihazı satın almayı düşünen yeni kullanıcılar için.

Bu sebeple de General Mobile GM6 ailesinden bir modeli kullanan bir kullanıcı olarak yorumlarınızı değerli buluyor ve sitemiz üzerinden yayınlamaya devam ediyoruz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

425 yorum

 1. merhaba. gm 6 d kullanıcısıyım. bu telefonun en büyük özelliği ve olmazsa olmazı telefon görüşmesine imkan tanıması ama ben şebeke probleminden dolayı kimseyle irtibat kuramıyorum. internette küçük bir araştırma yapınca gm6da bu sorunun kronik olduğu ve herkesin bu konuda mağdur olduğu anlaşılıyor. telefon diye aldık ama ağ özelliği olmaya multimedya cihazı sahibi gibiyiz. iletişim yok. mağduriyetimizi giderir misiniz!

  • Varsa güncellemeleri yapın, tüm verileri yedekleyin, google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın. Sorun muhtemelen çözülecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerekebilir.

  • Varsa güncellemeleri yapın, tüm verileri yedekleyin, google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın. Sorun muhtemelen çözülecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerekebilir.

 2. Gm 6 cıhaz şebek problemı var, cogunluk arama yapmıyor ınternetede gırmıyor, bazen nadırde olsa sebeke gelıp gıdıyor

  • Sorunun kaynağı yazılımsal da olabilir anakart veya baz alıcı kaynaklı da olabilir.
   İlk olarak sarsa tüm güncellemeleri yapın, Cihazdaki verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Tui Kombinasyonu ile Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun varsa düzelecektir. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz lazım yeniden

 3. Benim cihazım kulaklık takınca ses geliyor ama kulaklığı çıkarınca hoparlörden ses hiç gelmiyor besinini soylermisiniz

  • Hoparlör arızalanmış olabilir. Kulaklık kısmı takılı kalıyor olabilir.
   Her iki durumda da servisle görüşmeniz gerekiyor.

  • Genelde 2 büyük güncelleme veriyor firma. Alma ihtimali az ancak belli olmaz. Firma ile bir görüşmeyi deneyin dilerseniz.

 4. GM6 cihazımda bir sorun yaşıyorum odamda görüşürken karşı tarafın sesini alıyorum ancak benim sesim karşı tarafa kesik kesik anlaşılmaz olarak gidiyormuş, yerimi değiştirdiğimde ya da dışarı çıktığımda problem çözülüyor. Aynı hattı eski cihazıma takınca sorunsuz görüşüyorum bununla ilgili üç kez servise gönderdim birincide ana kart değişti denildi diğerlerinde hiç bir işlem yapılmadan cihazda sorun yok denilerek geri gönderildi.Sorunumun sebebi ne olabilir.

  • Odanızda GSM Ağına bağlanmakta sorun yaşıyor olabilir cihaz. Yada farklı bir sinyal kesici ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz.
   Kulaklık ile görüşmeyi denediniz mi. Ses yine mi aynı gidiyor.

 5. yaklaşık 1.5 senedir gm6 kullanıyorum. son 15 gündür telefon kapanıyor. şarjı %100 olduğu halde şak diye kapanıyor. şarja taktığımda gayet düzgün çalışıyor ama şarjdan çıkarınca çok geçmeden kapanıyor. artık delirmek üzereyim. bunu sebebi nedir? bataryadan kaynaklı bir sıkıntı mı var?

  • Batarya kaynaklı muhtemelen. Az da olsa Anakart kaynaklı olma ihtimali de var. Servis yolu görünmüş cihaza.

  • Ayarlar – Uygulama – Arama kısmına girin seçili uygulama muhtemelen BİP olarak değişmiştir. Onu güncelleyin. Sorun çözülür.

  • Muhtemelen yazılımsal bir sorun. Verilerinizi yedekleyin, Varsa tüm güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın, Tuş Kombinasyonları ile cihaza Hard Reset atın.

1 7 8 9

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status