Pasaport Kayıt İşlemleriGeneral Mobile GM6 – GM6 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile GM6 – GM6 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

General Mobile firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.


firmasının 2017 yılında pazara sürdüğü GM6 ve GM6 Plus modelleri ile alakalı aklınıza takılan sorulara cevap aramaya, sorun ve şikayetlerinize çözüm üretmeye ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya getirmeye çalışıyor olacağız.

Öncelikli olarak General Mobile GM6 ve General Mobile GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılması muhtemel bazı soruları Sık Sorulan Sorular bağlığı altında ele almaya çalışıyor olacağız. Sonrasında ise sizlerden gelen sorulara Yorum sekmesi altından cevap arıyor olacağız.

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz her türlü Kullanıcı Yorumunun ürünü almak isteyen diğer kullanıcılar için büyük bir önem taşıdığı gerçeğini unutmamanızı ayrıca rica ederiz. Bu sebeple de sizlerden gelecek her türlü yorum bizler için önemlidir.

  General Mobile GM6 Format Atma – Hard Reset ve Fabrika Verilerine Sıfırlama

 

GM GM6

 

GM6 – GM6 Plus Sık Sorulan Sorular

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Operatör üzerinden 3G Destekli olarak Görüntülü Görüşme Desteği ne yazık ki yoktur.

WhatsApp gibi, Skype gibi, Messenger gibi, Google Duo gibi uygulamaları kullanarak 4G – 4.5G Desteği ile Görüntülü Görüşme yapabilmeniz ise mümkündür.

 

Cihazlarda Parmak İzi Okuyucu Var mı?

Evet.

Hem GM6 hem de GM6 Plus modellerinde Parmak İzi Okuyucu yer almaktadır.

 

Cihaz Modelinin Sonunda Yer Alan D Eki Ne Demektir ( GM6 D, GM6 Plus D)

D eki Dual anlamındadır. Yani yanında D eki olan cihazlarda Çift Sim Kart Desteği kendisine yer bulmaktadır.

 

4G – 4.5G Desteği Mevcut mudur?

Evet.

Cihazlarda 4G – 4.5G Desteği mevcuttur. Bağlantı hızı ise 150 Mbps İndirme ve 50 Mbps Yükleme şeklindedir.

Ülkemizdeki Bağlantı Hızlarının üstünde bir kapasiteye sahiptir.

 

Hangi İşletim Sistemi Kullanılmaktadır?

Cihazlarda Android One İşletim Sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede de En Güncel Android Sürümü cihazlarda yüklü olarak gelmektedir.

Son güncelleme Android 7.0 olduğu için cihazlarda şuan bu sürüm vardır. Ancak Android 8.0 sürümü pazara çıktıktan kısa süre sonra bu cihazlarda da Android 8.0 Güncellemesi kullanıcılara sunulacaktır.

 

General Mobile GM6 Dünya Mobil Kongresi

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Soru, Sorun ve Şikayetler

Gerek General Mobile GM6 gerekse de GM6 Plus modelleri ile alakalı olarak aklınıza takılan soruları bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.

Gelen soruları bilgimiz ölçüsünde cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Ayrıca cihazla alakalı olarak yaşadığınız sorunları ve şikayetleri de çözmeye çalışıyor olacağız. En azından çözüm noktasında bazı yollar gösterme gayreti içinde olacağız.

Gelecek olan sorun ve şikayetlerin gerektiği zamanlarda General Mobile firmasına iletilmesi de yine tarafımızca sağlanmaktadır.

 

General Mobile GM6 - Ön Kısım

 

General Mobile GM6 – GM6 Plus Modeli Kullanıcı Yorumları

Cihazla alakalı olarak Olumlu ya da Olumsuz Kullanıcı Yorumları her zaman için oldukça önemli bir konudur.

Ne kadar fazla test yapılırsa yapılsın cihazın Son Kullanıcı nezdindeki intibası her türlü testten ve dayanıklılık sürecinden daha önemlidir. Özellikle cihazı satın almayı düşünen yeni kullanıcılar için.

Bu sebeple de General Mobile GM6 ailesinden bir modeli kullanan bir kullanıcı olarak yorumlarınızı değerli buluyor ve sitemiz üzerinden yayınlamaya devam ediyoruz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

398 yorum

  • Sorun Yazılımsal veya Anten Kaynaklı Donanımsal bir sporun olabilir.
   Dilerseniz ilk olarak varsa tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşmeyi deneyebilirsiniz.

 1. Telefonda şebeke sorunu vardı garantiye götürdüm yaptılar
  Sonrada şarj 20 idi şarja taktım bekledim 50 oldu çıkartmadım dolsun diye sabah uyandığımda telefon açılmadı hard reset attım olmadı telefon açılmadı yardımcı olursanız sevinirim telefon (gm 6)

  • Şebeke Ayarlarına bir bakın.
   Dilerseniz ilk olarak varsa tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşmeyi deneyebilirsiniz.

 2. Telefon iki kez servise gitti şebeke problemi anakarti değiştirdiler iki hafta sonra tekrar aynı problemi yarattı daha alalı bir sene olmadı yarın tekrar gonderecem eğer tekrar aynı sorun çıkarsa tüketici hakem heyetine basvuracagim gerekirse yargı yoluna gidecegim

 3. Gm6d kullanıyorum ama bu aralar kendi kendine kapanmaya başladı acmasida baya zaman alıyor ekranda sorun olamadığı halde kapanınca çizgiler oluşuyor çözüm nedir

  • Sorunun yazılımsal veya ekran kaynaklı olabilir.
   Dilerseniz ilk olarak varsa tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşmeyi deneyebilirsiniz.

 4. Arkadaşlar hep gözlemliyorum,tlfon kullananları dinliyorum vs vs.oyun yükleme, fazla uygulama indirme yıpratıyor, bence oyun indirilmesi, tabletten oynanmalı.hafizayi resim vs video doldurmamali, önemseyerek kullanmali.benim sorum da şu,rehberimdeki kişiyi silemiyorm, Google dan silmeye çalıştım hani oradakikisilere girip silme varya,orada çıkmadı sileceğim kişi, Google daki kişi listemde çıkmadı, gıcık oldum amaaaa telefonumu seviyorum iyiki almışım, general Mobile i seviyorum

 5. Daha alalı 6 ay oldu bende Lifecell versiyonu var hücreseli açtığımda kapanıyor telefon arada ekranda beyaz çizgiler çıkıyor ve ekran kapanıyor bazen çok hızlı şarj oluyor bazen yarım günde zor %80 napıcam bilmiyorum

  • Sorun muhtemelen yazılımsal bir sorun.
   İlk olarak Verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın, Cihaza Hard Reset atın.
   Sorun yazılımsal ise bu işlem sonrasında sorun ortadan kalkacaktır.
   Sorun donanımsal ise Servis ile görüşüp Yetkili Teknik Servise ürünü göndermeniz gerekecektir.

 6. Arkadaşlar sakin ve sakın gm6 almayın aldim alalı en az 10 sefer servise götürdüm hep aynı hatadan sebep hatası ana kart değişiyor ama yine bir faydası olmuyor bilginize…aldima bin pişmanım

  • Yazılımsal bir sorun olma ihtimali yüksek.
   Verileri yedekleyin, Varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın.
   Düzelme olmazsa servis ile görüşün.

 7. Abi bnde gneral mobile gm6 var tlfona format attım 2g den baska birşey cekmiyo format atmadan once 3g 4g cekiyodu suan sadece 2 g cekiyo

  • Cihazı kapatıp açın. Sorun düzelmez ise yeniden format atmayı deneyin.

 8. İyi akşamlar yaklaşık bir hafta önce general Mobile 6 plus aldım daha önce general Mobile discovery vardı memnun kalmıştım özellikle kendi özelliği olan görüşme kaydetme programinin oluşundan bu aldığın telefonda o özelliği yok konuşma kaydetme programı indiriyorum ama hiç birinden memnun kalmadım uygun bir program varmıdır acaba ayrıca asıl sorunum arama zil sesini MP 3 sil sesi yapamıyorum hiç bir şarkıyı ayarlayan yorum yardımcı olun lütfen

  • Isındığında ekran muhtemelen kafayı yiyor ve buna bağlı olarak sorun ortaya çıkıyor.
   Deneme amaçlı olarak Önce tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Sorun eğer çözülmez ise bu durumda Teknik Servis ile görüşmeniz gerekecek.

  • Sorunun yazılımsal olma ihtimali yüksek.
   Önce tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Sorun eğer çözülmez ise bu durumda Teknik Servis ile görüşmeniz gerekecek.

  • FDN Kısıtlaması genelde kullanıcıların belirli numaraları aramaları için ayarlardan yapılan bir kısıtlamadır.
   İlk olarak Ayarlar – Arama Ayarlarına girip böyle bir ayar var mı ona bakın. Eğer birşey bulamazsanız ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.

 9. gm 6 alalı 4 ay oldu tel çok ısınıyor şarj almamaya başladı bir anda kapandı açılmadı garantiye verdim batarya ve sarj cihaz değişti sorun ordan dediler daha kullanmaya başlayalı iki hafta oldu yine kapandı ve tel açılmıyor yine lanet olsun bu marka
  ””ASLA KİMSEYE ÖNERMİYORUM”’

 10. Ben telefonu alalı 1 yıl oldu. eğer benim gibi sürekli olarak telefonda vakit geçirmiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Bana hiçbir sorun çıkarmadı. Ama vaktinizin çoğunu telefona harcıyorsanız hangi telefon, hangi marka olursa olsun maksimum 1 yıl dayanıyor. Telefonun özellikleri güzel, kullanımı rahat bence alabilirsiniz

 11. Merhaba, ben telefonu alalı yaklaşık bir yıl oldu telefonda hücresel veriyi açtığımda ekran kendiliğinden kapanmakta,dıştan içe doğru kararmalar olmakta ve açtığımda ise ya kendiliğinden kapanmakta ya da ekranda renkli çizgiler çıkmakta ve sonrasında yine kapanmakta. Ayrıca şarj dışındayken telefonu açamıyorum. Sebebi nedir veya düzelmesi için ne yapabilirim?

  • Sorun Yazılımsal veya Donanımsal olabilir. Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun ise bu işlem sonrası düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa bu durumda süreç servis üzerinden ilerleyecektir.

 12. Merhaba, ben telefonu alalı yaklaşık bir yıl oldu telefonda hücresel veriyi açtığımda ekran kendiliğinden kapanmakta,dıştan içe doğru kararmalar olmakta ve açtığımda ise ya kendiliğinden kapanmakta ya da ekranda renkli çizgiler çıkmakta ve sonrasında yine kapanmakta. Ayrıca şarj dışındayken telefonu açamıyorum.

  • Sorun Yazılımsal veya Donanımsal olabilir.
   Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun ise bu işlem sonrası düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa bu durumda süreç servis üzerinden ilerleyecektir.

1 6 7 8

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status