Genesis Markasının İlk SUV Aracı Genesis GV80

Audi Q7, BMW X5 ve Mercedes GLE modellerine rakip olmak üzere hazırlanan Genesis GV80 modelinin ilk görselleri paylaşıldı. Modelin Ocak ayı içinde görücüye çıkarılması bekleniyor.

Hyundai markasına ait olan ve üst segmenti hedefleyen araçlar üreten Genesis markasının ilk SUV aracının tanıtılmasına sayılı günler kaldı.

Firma 2020 yılı Ocak ayında yapacağı tanıtım öncesinde ise Genesis GV80 modelinin görsellerini basına sundu.

 

Genesis GV80

 

5 ve7 Kişilik Versiyonları Olacak

Genesis GV80 modeli 5 ve 7 kişilik olacak şekilde 2 varyasyon ile satışa sunulacak. Standart modelde Genesis markasına özel arkadan itişli bir platform kullanacak olan GV80 serisinde 4 Tekerden Çekiş sistemi de Opsiyon olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Henüz resmi olarak açıklanmasa da gelen sızıntı bilgilere göre araçta 3.0 LT V6 Turbo Dizel ve 2.5 LT Dört Silindirli Turbo V6 benzinli ve 3.5 LT Turbo V6 Benzinli motor seçenekleri yer alacak gibi görünüyor.

Modern ve teknolojik bir kokpit deneyimi sunacak olan Genesis GV80 modeli ilk olarak anavatanı Güney Kore’de tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Sonrasında ise talep gelen ülkelere kademeli olarak satışların başlaması bekleniyor. Türkiye’de ise şu aşamada Genesis GV80 modeline talep olur mu onu da zaman gösterecek.

Son b,r not olarak henüz lansmanı yapılmadığı için Genesis GV80 modelinin satış fiyatı net değil. Ama rakipleri olarak görülen Audi Q7, BMW X5 ve Mercedes GLE gibi modellerden çok da aşağıda bir fiyata satılması beklenmiyor.

 

Genesis Markasının İlk SUV Aracı Genesis GV80

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir