Girişimcilik Etkinliklerinden Big Bang Start-up Challeng 2018 İçin Geri Sayım Başladı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

İTÜ Çekirdek tarafından her yıl Yeni Girişimcilerin belirlendiği Big Bang 2018 olarak kısaca özetlediğimiz Big Bang Start-up Challeng için geri sayım başladı.

Avrupa’nın en iyi 2’nci, Dünya’nın ise en iyi 3’üncü üniversite bünyesinde kurulmuş kuluçka merkezi olma özelliğine sahip olan İTÜ Çekirdek tarafından organize edilen ve dünyada girişimcilere en fazla kaynak dağıtılan etkinliği Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı.

Bu sene Türkiye’nin en iyi girişimcileri 29 Kasım 2018 Perşembe günü Uniq İstanbul’da odak temasıyla melek yatırımcı ve kurumsal yatırımcılar ile buluşacak.

 

Big Bang 2018

 

Big Bang Start-up Challenge Bu Sene 7. Kez Gerçekleştirilecek

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kurulan İTÜ Çekirdek tarafından her yıl Yeni Girişimcilerin belirlenmesi için gerçekleştirilen ve en iyi girişimcilerin ödüllendirildiği Big Bang 2018  için sayılı günler kaldı.

Kendi web sitesi üzerinden Ziyaretçi Kaydı almaya başlayan Big Bang Start-up Challenge 28 Kasım 2018 tarihinde Uniq İstanbul’da düzenlenecek ve etkinliğin bu yılki teması ‘odak’ olacak.

 

“Geçen Yıl 17 Milyon TL’yi Aşan Bir Kaynak Ulaştırdık”

Big Bang 2018 etkinliği hakkında konuşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “Her yıl olduğu bu yıl da Türkiye’nin en iyi girişimci adayları Big Bang sahnesinde yerlerini alacak. Geçen yıl Big Bang’de girişimcilere, 17 milyon TL’yi aşan bir kaynak ulaştırmıştık. Yeni paydaşlarımız ve büyüyen girişimcilik ekosistemi ile yine büyük bir kaynağı girişimcilerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Big Bang Start-up Challeng 2018

 

1.200’den Fazla Girişimci Etkinlik İçin Kabul Edildi

Her sene popülerliğini biraz daha arttırmayı başaran Big Bang Start-up Challenge için bu sene binlerce başvuru yapılırken bunlarda 1.200’den fazla girişimci kendi iş ve girişim fikirleri ile jüri karşısına çıkabilmek için kabul edildi.

İTÜ Çekirdek girişimcilere iş fikirlerini adım yükseğe taşıyabilmeleri için birçok destek sunuyor. Bunlar bazıları ise şu şekilde.

  • Açık Ofis Desteği,
  • Mini MBA 7 Girişimcilik Eğitimleri,
  • Satış Koçluğu Eğitimleri
  • Teknik Altyapı Desteği
  • Laboratuvar Kullanım Desteği,
  • Laboratuvar Sarf Malzeme Desteği,
  • Alanında Uzman 300’den Fazla Kişiden Mentorluk Desteği

Ayrıca, yatırım arayan girişimcileri, melek yatırımcı, melek yatırım ağları ve risk sermayesi şirketlerinden oluşan yatırımcı gruplarıyla tanıştıran İTÜ Çekirdek, projenin niteliğine göre ilgi duyabilecek sermaye sahipleri ve sanayicilerle de bir araya getiriyor.

 

Big Bang Etkinliği Yatırımları

 

1.797 Girişimin Toplam Değerlendirmesi 455 Milyon TL’yi Geçti

Bugüne kadar ülke genelinde Big Bang Start-up Challenge kapsamında 1.797 girişime ve 4.233 girişimciye destek verdiklerinin altını çizen Tunçalp, “Şimdiye kadar 50 milyon TL’yi aşkın yatırım alan girişimlerimizin toplam değerlemesi 455 milyon TL’yi geçti. İTÜ Çekirdek olarak Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Otomobil İhracatçıları Birliği, ING Bank, Allianz, Anadolu Sigorta, 3M, Anadolu Efes’in de aralarında bulunduğu 40’ı aşkın paydaşımız bulunuyor. Paydaşlarımızla bir araya gelerek, Big Bang’de geleceğe odaklanan başarılı girişimcileri destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Etkinlik Kapsamında Detaylı Bilgi almak için bigbang.itucekirdek.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliğe katılmak için gerekli formu ise bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol adresi üzerinden doldurabilirsiniz.

Girişimcilik, İş Fikirleri ve Ek İş İmkânları için ise http://www.ilkgirisim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Girişimcilik Etkinliklerinden Big Bang Start-up Challeng 2018 İçin Geri Sayım Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir