Pasaport Kayıt İşlemleriGiyilebilir Teknoloji

Giyilebilir Teknoloji

Yakın gelecekte giyilebilir teknoloji ile ilgili neler olacağı konusu, merak uyandırıyor. Konuyla ilgili dünyaca ünlü teknoloji şirketleri; göz, kulak, saç, bilek için uygun olabilecek çeşitli cihazlarla, bu alanda yer parsellemenin peşindeler. Pek, genel olarak teknoloji konusunda uzaman olan kişilerin görüşleri nasıl? Bu konuya genel bir açıdan bakmanın doğru olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, bazı dönemlerde çeşitli […]


Yakın gelecekte ile ilgili neler olacağı konusu, merak uyandırıyor. Konuyla ilgili dünyaca ünlü teknoloji şirketleri; göz, kulak, saç, bilek için uygun olabilecek çeşitli cihazlarla, bu alanda yer parsellemenin peşindeler. Pek, genel olarak teknoloji konusunda uzaman olan kişilerin görüşleri nasıl?

Bu konuya genel bir açıdan bakmanın doğru olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, bazı dönemlerde çeşitli açıklamalar yapmış olan uzmanların genel düşüncelerini sizlerle paylaşacağız. Bu teknolojilerin, şu anki insan hayatı için biraz ileriden gidebileceği açıklamasını yapan kişiler mevcut. Bu kişilerin savunduğu şey, insanların henüz bu tarz giyilebilir teknolojik cihazlar için yeterli mantaliteye sahip değil. Bunu yetenek ya da bilgi şeklinde anlamamak gerekir. Bahsedilen şey, mekanizmaya uygun bir insan formunun oluşmasına seneler olduğu. Örneğin 3G teknolojisinin kullanımı ile görüntülü konuşma olanağının sunulması, ilk bakışta çok sayıda insan tarafından kullanılabilecek bir gelişme olarak görüldü. Ancak ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde bu konuda yeterli ilgiye ulaşılamadı. Bu durma neden olarak da insanların ihtiyaç duyduğundan fazlasıydı, açıklamaları yapıldı.

  Sony Xperia Honami İle 4K Video ve 20 MP Kamera Deneyimi

Giyilebilir Teknolojide Zirve: ’nin Akıllı Peruğu

alanında şuana kadar gündeme gelen en iddialı proje ise ’den geldi. Teknoloji şirketleri arasında dünya çapında bir yere sahip olan , şimdi de perukla gündeme geldi. ’nin akıllı peruğu, teknolojik olarak oldukça akıllı bir ürün olarak sunuluyor. Giyilebilir teknolojilerin son zamanlarda ciddi anlamda ivme kazanmasının ardından hareket geçen , çıkarmaya hazırlandığı bu peruk sayesinde, bu konuda ilgi çekici bir adım atmış olacak.

Dev şirket,  iletişime yeni bir boyut getirmek amacında olduğunu da vurguladı. Patent, SmartWig ismine sahip. Navigasyon sistemlerinin de entegre edilebileceği bu peruk, lazer-kamera ile işaretleme sistemini de kullanacak.  Akıllı telefonunuza gelecek olan bir çağrı ya da mesaj, bu teknoloji ile size ulaştırılabilecek. Çeşitli titreşimlerle uyarılacağınız bu sistemde, çok daha çeşitli etkileşimlerin görülmesi muhtemel. Bunlar arasında, beyin dalgaları ile ilgili etkileşimler örnek olarak verilebilir. Düşünce gücü konusunda da gelecekte yapılacak olan çalışmalar ön ayak olması beklenen patentin, için şimdilik ciddi bir yatırım olduğu üzerinde duruluyor.  Kol ya da göze göre, peruğun giyilebilir teknolojinin kullanım açısından çok daha uygun olduğu sonucuna varan teknoloji firması, bakalım yakın zamanda konuyla ilgili ne gibi yenilikleri ortaya çıkaracak.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status