Giyilebilir Teknolojilerin Son Ürünü “ Akıllı Tişört” Oldu

Teknoloji firmaları arası rekabetler devam ederken,  yeni cihazlar üzerine çalışmalar hızla ilerliyor. Günümüzde kişilerin yaşamını kolaylaştırmak için üretilen akıllı cihazlara, gün geçtikçe rağbet artıyor ve bu durum, yeni ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Akıllı Teknolojilere, akıllı telefon, akıllı saat, akıllı gözlük vb ürünlerden sonra, en son akıllı teknoloji olarak bilinen Akıllı Tişört üretime girdi. OMSignal […]


Teknoloji firmaları arası rekabetler devam ederken,  yeni cihazlar üzerine çalışmalar hızla ilerliyor. Günümüzde kişilerin yaşamını kolaylaştırmak için üretilen akıllı cihazlara, gün geçtikçe rağbet artıyor ve bu durum, yeni ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Akıllı Teknolojilere, akıllı telefon, akıllı saat, akıllı gözlük vb ürünlerden sonra, en son akıllı teknoloji olarak bilinen Akıllı Tişört üretime girdi.

OMSignal firması tarafından üretilen Akıllı Tişörtler, örneğin spor yapan bir kişinin kan basıncını, kalori değerlerini, kalp atışını, stres seviyesini, nefes alış verişini vb ölçümlerini biyosensörler aracılığıyla kayıt eder ve kişinin performansı hakkında bilgilenmesini sağlar.

Akıllı Tişörtler hakkında bilgi veren OMSignal firmasının ortak kurucusu Stephane Marceau, “Kendimizi her gün daha iyi hissetmek için motivasyonumuzu arttırmamıza yardımcı olur.” demiştir.

  Geleceğin Teknolojisi Akıllı Saat Teknolojisi ve Giyilebilir Teknolojiler Olacak
Akıllı Tişört
Akıllı Tişört

Akıllı Tişörtlerin çamaşır makinesinde yıkanabileceğini söyleyen Stephane Marceau, bir Tişörtün fiyatının yaklaşık olarak 200 $ olduğunu ve satın almak isteyenlerin firmanın sitesinden elde edilebileceğini belirtmiştir.

Stephane Marceau tarafından tanıtılan Akıllı Tişörtler, düşünüldüğünde, bu kadar ölçümü kayıt edebilen bir cihazın sadece kişinin özel hayatı değil, farklı kurumlar içinde kullanılmasıyla, kişilere daha faydalı olacağı söylenebilir.

Örneğin günümüzde Akıllı Gözlükleri kullanan Tıp Sektörü, bu tür bir teknolojiyi kullanarak ölçümleri pratikleştirebilir ve insanlara daha kolay yardımcı olabilir.

Akıllı Tişört Analiz Sistemi
Akıllı Tişört Analiz Sistemi

http://www.bbc.com/news/technology-27336279

http://www.usatoday.com/story/tech/columnist/2014/05/08/the-latest-in-wearable-tech-smart-shirts/8823483/


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status