Google Akıllı Telefon Bataryası Üretecek!

Google Akıllı Telefon Bataryası Üretecek! Teknolojinin sıklıkla kullanıldığı günümüzde akıllı telefonlar oldukça fazla tercih edilen cihazlar olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Ne var ki bu kadar tercih edilmesine ve birçok modeli olmasına rağmen akıllı telefonlarda batarya sorunu yaşanıyor. Bu duruma çözüm getirmek isteyen Google kendi bataryalarını üretmek için bu konuda çalışacak.     Günümüzün akıllı telefonları muhteşem kameralara, […]Bataryası Üretecek!

Teknolojinin sıklıkla kullanıldığı günümüzde akıllı telefonlar oldukça fazla tercih edilen cihazlar olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Ne var ki bu kadar tercih edilmesine ve birçok modeli olmasına rağmen akıllı telefonlarda batarya sorunu yaşanıyor. Bu duruma çözüm getirmek isteyen kendi bataryalarını üretmek için bu konuda çalışacak.

 

 

Günümüzün akıllı telefonları muhteşem kameralara, güçlü işlemcilere ya da yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olabiliyorlar fakat konu bataryalar ve pil performansı olunca maalesef bu akıllı cihazlar genellikle bizleri hayal kırıklığına uğratıyorlar. Batarya teknolojilerinin gelişmesi için pek çok firmanın çalıştığını biliyoruz, bu firmaların arasına yeni bir dev giriş yaptı. , kendi bataryalarını üretmek için  X’e bağlı dört kişilik bir takımı görevlendirdi. 2012 yılında ’ın kendi akıllı cihazları için üretilen bataryaları incelemek ve denetlemek için kurulan takım artık kendi bataryasını geliştirmek için çalışacak. Bilindiği gibi  X, şoförsüz araba, Project Loon ve  Glass projeleri ile ünlenmişti. Batarya teknolojiler konusunda uzman olan ve daha önce  için çalışan Dr. Ramesh Bhardwaj liderliğindeki grup sadece akıllı telefonlar için değil aynı zamanda giyilebilir cihazlar için de bataryalar üretecek. Projenin amacı sadece yeni bataryalar üretmek değil bunun yanında batarya teknolojisini olabildiğince ileri taşımak.

Yakın zamanda Google’ın bataryalarını, Nexus cihazlarda ve giyilebilir ürünlerde görmek sürpriz olmayacaktır.Kullanılan modellerinde oldukça iyi özellikler bulunmaktadır. Güçlü işlemciler, çekim kalitesi yüksek kamera özelliği gibi özellikleri bulunan akıllı telefonların uzun süre çalışmasına olanak sağlamayan pilleri kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Bu duruma çözüm getirmek için Google kendi bataryalarını üretmeye başlayacak. Bu şekilde bu soruna iyi bir çözüm getirileceği düşünülüyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net

  Telefonunuz Haberiniz Olmadan ByLock Serverlerına Yönlendirilmiş Olabilir
iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status