Google Balon İle Havadan İnternet Dağıtacak

Google Balon İle Havadan İnternet Dağıtacak

Google firması özellikle gelişme aşamasında olan ülkelerdeki düşük internet kullanımını arttırmak adına Balonla İnternet Dağıtımı çalışmalarına başlıyor. TV Yayını dağıtır gibi internet dağıtmayı planlayan Google firması bu kapsamda Wi-Fi ile geniş çaplı internet dağıtımı yapılabilecek kapasiteye sahip Balon Dağıtıcıları internet kullanımının sıfıra yakın olduğu bölgelerde kullanmaya başlayacak. Özellikle Notebook – Tablet PC ve Akıllı Telefon […]yorumlar.net

firması özellikle gelişme aşamasında olan ülkelerdeki düşük internet kullanımını arttırmak adına Balonla İnternet Dağıtımı çalışmalarına başlıyor.

TV Yayını dağıtır gibi internet dağıtmayı planlayan firması bu kapsamda Wi-Fi ile geniş çaplı internet dağıtımı yapılabilecek kapasiteye sahip Balon Dağıtıcıları internet kullanımının sıfıra yakın olduğu bölgelerde kullanmaya başlayacak.

Özellikle Notebook – Tablet PC ve Akıllı Telefon kullanıcılarını hedefleyen bu çalışma ile ilk etapta Afrika’da bulunan Sahra Çölünün aşağı kısmı ve Güney Doğu Asya ülkeleri Balonlu İnternet hizmetinden faydalandırılmaya çalışılacak.

Google Balon İle Havadan İnternet Dağıtacak
Balon İle Havadan İnternet Dağıtacak

Bu kapsamda eğer proje başarılı bir işleyişe sahip olur ve ülkelerden bu çalışmaya izi gelirse Google Balonlu İnternet çalışması diğer gelişmekte olan ülkelerde de kullanılmaya başlanacak.

  Google ve LG Nexus 4’ün Üretimini Durdurup Yeni Modele Ağırlık Verecek

Ücretsiz olarak halka sunulacak olan Balonlu İnternet için bakalım Google ne kadar ilerleyebilecek ve bu çalışma bölgede ki internet kullanımı nasıl attıracak.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status