Google Currents Uygulaması İle Android Telefonlarda Haberler Elinizde

Google her alanda kendisini geliştirmeye ve bu sayede kullanıcıya daha fazla içerik sunmaya devam ediyor. Google Currents Uygulaması da bu gelişim ve hizmetlerden bir tanesi.

Bir anlamda RSS Haber sayfası olan bu uygulama size Haber Sitelerinden çekilen, istediğiniz başka tarz sitelerden çekilen bilgileri ve haberleri Online olarak ulaştırıyor ve dışarıda dahi olsanız hayattan ve bilgiden kopmamanızı sağlıyor.

Uygulama diğer birçok hizmet gibi tamamen ücretsiz şekilde işliyor. Ancak bir Google hesabınızın olması lazım. Zaten Android Market içinde bu zorunluluk olduğundan bir sorun olacağını sanmıyorum.

Google Currents Uygulaması
Google Currents Uygulaması

Uygulama hem Tablet Bilgisayarlar hem de Akıllı Telefonlar için hizmet sunuyor. Ayrıca Android İşletim Sistemi dışında uygulamanın birde İOS İşletim Sistemi için olanı da var. Apple ürünleri kullanıyorsanız Google Currents Uygulamasını telefon veya tablet bilgisayarınıza indirip sizde kullanabilirsiniz.

Google Play Market ve AppStore üzerinden Ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz uygulama cihazınıza indirildikten sonra birkaç ayar talep ediyor. Sonrasında ise asıl işi olan haber ve Veri toplama işlemlerine başlıyor.

Kendi haber kaynakları ile gelen uygulamada silerseniz siz kaynak ekleme ya da çıkarma yapabiliyor, kaynağa özel olarak haberlere erişebiliyor, bazı kaynakları kısa süreli görmezden gelebiliyorsunuz.

Ayrıca Google Currents Uygulaması paylaşım noktasında da sizi yalnız bırakmıyor. Paylaşmak istediğiniz bir haberi SMS olarak, Mail ile, Facebook üzerinden, Twitterdan yazarak, Bluetooth ile, Not uygulamaları gibi ek ürünlerle dilediğiniz kişi veya grup ile paylaşabiliyorsunuz.

 

Editörün Notu:

Uygulamayı kısa süredir kullanıyorum. Küçük ekranlı cihazlarda kullanımı bir miktar sorunlu olsa da özellikle 4 İnç ve daha büyük cihazlarda bir bilgisayar gibi rahat bir kullanım sunuyor. Haber akışı ve okuması ise oldukça basit ve kullanışlı.

Kısacası haberleri de cepten okuyan ve takip eden birisi iseniz o zaman Google Currents Uygulaması tam size göre.

 

Google Currents Uygulaması İndir
Google Currents Uygulaması İndir

 

Google Currents Uygulaması İle Android Telefonlarda Haberler Elinizde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Uygulamayı kendiniz deneyip sitenize koyduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ben de yüksek inçli bir telefonda uygulamayı denedim ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

  Cevapla
 2. Çok teşekkür ederim. Bunu daha önce forum sitelerinde ve benzeri sitelerde aradım fakat bir türlü bulamadım. Bu uygulamayı nasıl yüklüyorum telefonuma. Bunun için bir yazı – dökümanınız var mı ?

  Cevapla
 3. Google Play market özelliği ile İphone OS ‘sine karşı savaş açmış durumda. Google ayrıca kendi işine bakmıyorki adam gibi. Google Plus+ falan yerine kendi arama motorlarına karşı biraz daha hassas olması gerek. Yalnız burada Google Play’dan sonra açtığı Google Drive özelliğine hiç gerek yoktu bence.

  Cevapla
 4. 5 Haziran 2012, 15:47

  Google Andorid işletim sistemi ile en mantıklı işe girişti. Çünkü eğer normal bilgisayarlar için bir işletim sistemi planlasaydı bu Windows vs Linux rekabettinden dolayı yine işi bitirecekti fakat telefonlarda böyle bir rekabete girişmesi Windows’u bitirdi.

  Cevapla