Google Duo 1 Hafta İçinde 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Google tarafından Google I/O 2016 etkinliğinde duyurusunu yaptığı ve geçen hafta indirilebilir hale getirdiği Google Duo Uygulaması ilk haftasında yoğun ilgi gördü.

Hem Google Play Store hem de App Store üzerinden indirilebilir hale getirilen Görüntülü Görüşme Uygulaması Google Duo kısa sürede 5 Milyon Kullanıcı sınırını aşmayı başardı.

Reklamsız olarak karşımıza çıkan ve ciddi anlamda basit bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan Google Duo Uygulaması özellikle birbirleri ile Videolu Görüşme yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça iyi sonuçlar veriyor.

 

Google Duo 1 Hafta İçinde 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı
Google Duo 1 Hafta İçinde 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

 

Face Time Uygulamasına Rakip Olacak

Aslında Google cephesinde bu noktada bir çalışma var mı bilinmez ancak Apple firmasının Face Time Uygulaması ile bir rekabet içerisine girecek olan Google Duo Uygulaması bir anlamda rakibine göre daha şanslı.

Hem Android hem de IOS İşletim Sistemi için uygulama geliştirilmiş ve şuan da iki platformda da isteyen kullanıcıların ücretsiz bir şekilde kullanmalarına imkân sağlanmış durumda.

Bu sayede hem aynı işletim sistemleri hem de farklı işletim sistemlerine sahip Akıllı Telefon modellerinde Google Duo ile Görüntülü Görüşme yapabilmeniz oldukça mümkün.

 

Google DUO Uygulaması
Google DUO Uygulaması

 

Android İşletim Sistemine Entegre Edilebilir

Yeni bir uygulama olmasından dolayı şuan direkt olarak Yüklü Uygulama statüsünde Google Duo Uygulaması karşımıza çıkmasa da yakın dönemde, belki de Android 7.0 Güncellemesi ile Google DUO Uygulaması varsayılan bir uygulama halini alabilir.

Yani cihazı aldığınız gibi cihazda yüklü bir halde sizi karşılayabilir.

Google Duo 1 Hafta İçinde 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir