Google Glass özellikleri

Google uzun zamandır üzerinde çalıştığı ileri teknoloji ürünü Google Glass’la satışlarını arttırdı. Giyilebilir teknolojide büyük bir adım atan Google ürettiği gözlükle teknoloji dünyasını salladı. 5 MP kameraya, 16 GB hafızaya sahip olan gözlük 720p video kayıt özelliği sunuyor. Android 4.0.4 işletim sistemi, 1 GB RAM, 1.2 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A9 veya OMAP 4430 işlemciye sahip akıllı gözlük size üçüncü bir göz oluyor.

Google Glass internet ve bilgisayar kullanımını kolaylaştırıyor. Adrese gir, mail yolla, müziği aç, video kaydet gibi komutlar veriyorsunuz, sensörleri sayesinden Google Glass sizin için yapıyor. Ellerinizi kullanmadan rahatlıkla gözlükle yapacağınız işler hayatınızı kolaylaştırıyor. WiFi, GPS, Bluetooth özelliklerini de içeren Google Glass’ın sağ yanında ses ve görüntü alıcıları bulunduğundan tasarımında sağ yanı daha kalındır ve bir nevi gözlüğün işletim merkezi konumundadır. Ayrıca gözlükte diğer sensörlerin yanı sıra hareket sensörü ve pusula da bulunmaktadır.

Google Glass Özellikleri
Google Glass Özellikleri

İlk üretiminde çok az sayıda üretilen ve çok az kullanıcıya satılan Google Glass Türkiye’de sahip olanlar tarafından 4,400 TL ve 4,900 TL arasında satılıyor. 2014’ün sonlarına doğru seri üretime geçeceğini bildiren Google yetkilileri, ilerde Google Glass’ın geliştirilerek üst versiyonlarının çıkarılacağı haberini de verdi. Oldukça pahalı fiyatıyla herkesin alacağı bir ürün olmayan Google Glass belki ilerleyen yıllarda fiyatının düşmesiyle yaygınlaşacak ve herkes tarafından kullanılabilecektir.

Google Glass özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir