Navigasyonun Mobil Hali Google Haritalar Uygulaması

Akıllı telefonlarda en çok işimize yarayanlar uygulamalardır. Çeşitli uygulamalarla telefonlarımız iletişim aracı olmaktan çıkıp günlük hayatımızı kolaylaştıran araçlar haline gelmiştir.

Böylelikle de cep telefonları elimizde düşmez akıllı cihazlar halini almıştır. En çok kullanılan uygulamalara baktığımızda da aralarında belki de hayatımızı en fazla kolaylaştıran uygulama Haritalar uygulamasıdır.

Teknoloji hızla geliştikçe navigasyon cihazları çıkmaya başladı. Özellikle de sürekli uzun yolda seyahat eden kişilerce arabaları için tercih ettikleri navigasyon cihazları son yıllarda fazlasıyla talep edilen araçlar haline geldi.

Bunu bilen cep telefonu üreticileri de neden bu cihazı cep telefonlarına sığdırmayalım diye düşündüler ve akıllı telefonların olmazsa olmazları arasına Haritalar uygulaması eklendi.

Google Haritalar uygulaması
Google Haritalar uygulaması

Haritalar uygulamasıyla yaya olsun arabayla olsun nereye gidecekseniz kolayca ulaşmanıza yardımcı oluyor. Uydudan gelen frekanslarla telefonunuza aktarılan konumunuz ve gideceğiniz yerin konumu arasında bağlantı kurularak size yol göstermede yardımcı oluyor.

Haritaların ara bölümüne sesli ya da yazılı olarak gideceğiniz adresi ya da yeri yazıyorsunuz. Daha sonra yaya ya da araç ile gitme seçeneğini seçiyorsunuz ve ara diyorsunuz size mesafenin kaç kilometre olduğunu söylüyor ve dileğinize göre farklı yol seçenekleri sunuyor. Yolu takip ederken de konumunuz sürekli hareket ediyor ve buna göre yönlendiriliyorsunuz.

Uydudan alınan harita görüntüsüyle yer isimleri, adres ve cadde isimleriyle size daha da kolaylık sağlıyor. Ayrıca dilerseniz uydu görüntülü olarak da gideceğiniz yolları görebiliyorsunuz.

Google’ın geliştirdiği Google Earth haritaları sadece gideceğiniz yer için kullanmıyorsunuz aynı zamanda merak ettiğiniz yerleri de harita üzerinden inceleyebiliyorsunuz.

Navigasyonun Mobil Hali Google Haritalar Uygulaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir