Google Haritalar Uygulamasına Bisiklet İstasyonları da Eklenecek

Google Haritalar Uygulamasına Bisiklet İstasyonları da Eklenecek

Dünyanın en fazla kullanılan harita uygulamalarından birisi olan Google Haritalar Uygulamasına yakın dönemde Bisiklet Kiralama İstasyonları da eklenecek.


Dünyanın en fazla kullanılan harita uygulamalarından birisi olan Uygulamasına yakın dönemde İstasyonları da eklenecek.

Bisiklet İstasyonlarının konumları gösterecek olan Uygulaması buna ek olarak o istasyonda kaç adet bisiklet olduğunu da anlık olarak gösteriyor olacak.

Bu sayede bisiklet kiralamak için veya bisiklet teslimatı yapmak için bisiklet istasyonu arayanlar hem istasyonların konumlarını görebilecekler hem de o an o istasyonda kaç adet bisiklet ve boş yer var onu görebilecekler.

 

Google Haritalar - Bisiklet Kiralama İstasyonu

 

Türkiye’de de Bisiklet İstasyonları Yaygınlaşıyor

İlk olarak elbette ki bu özellik ülkemizde kullanıma açılmayacaktır. Ancak Google Türkiye ile hizmeti veren firmalar arasında yapılacak veri paylaşımları sonrasında da Uygulamasına eklenecek olan bu özellik ülkemizde de faaliyete geçecektir.

Özellikle son 1-2 yıldır Belediyelerin de sürece dahil olmaları ile birlikte İstasyonlarının sayısı giderek artmaya başları.

Saati 1-2 TL’den kiralanan bisikletler farklı konumlardaki Kiralama Noktalarına da teslim edilebiliyor. Bu sayede bisiklet kiralamak isteyenler bir noktadan aldıkları bisikletleri farklı bir noktada teslim ederek hem yol masraflarını minimize edebiliyorlar hem de spor yapmış oluyorlar.

Uygulamasına özellikle bu yönde yapılacak bir konum eklentisi ile kiralık bisikletlere olan ilginin daha da artmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

 

ÇABİS - Bisiklet Kiralama

 

Bisiklet Kiralayarak Hem Spor Yapabilir Hem de Masrafları Kısabilirsiniz

Bu özellik sayesinde belki de arka sokakta bulunan Noktasını keşfedecek olan bir kişi sabahları işle giderken ve akşamları iş dönüşünde bisiklet kiralayarak hem sporunu gerçekleştirip hem de yolculuk maliyetleri minimize edecektir.

Ülkemizde şuan da belediyeler üzerinden verilen Hizmetleri oldukça fazla rağbet görmekte. Sizde kendi ilinizdeki noktalarına ulaşarak bisiklet kiralaması yapabilirsiniz.

Henüz bir bisiklet kiralama noktası yok ise bu durumda konuyla alakalı olarak bir kamuoyu baskısı oluşturarak belediyenizi bu alanda bir adım atmaya zorlayabilirsiniz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler