Google Haritalar Uygulamasına Bisiklet İstasyonları da Eklenecek

Dünyanın en fazla kullanılan harita uygulamalarından birisi olan Google Haritalar Uygulamasına yakın dönemde Bisiklet Kiralama İstasyonları da eklenecek.

Bisiklet İstasyonlarının konumları gösterecek olan Google Haritalar Uygulaması buna ek olarak o istasyonda kaç adet bisiklet olduğunu da anlık olarak gösteriyor olacak.

Bu sayede bisiklet kiralamak için veya bisiklet teslimatı yapmak için bisiklet istasyonu arayanlar hem istasyonların konumlarını görebilecekler hem de o an o istasyonda kaç adet bisiklet ve boş yer var onu görebilecekler.

 

Google Haritalar - Bisiklet Kiralama İstasyonu

 

Türkiye’de de Bisiklet İstasyonları Yaygınlaşıyor

İlk olarak elbette ki bu özellik ülkemizde kullanıma açılmayacaktır. Ancak Google Türkiye ile Bisiklet Kiralama hizmeti veren firmalar arasında yapılacak veri paylaşımları sonrasında da Google Haritalar Uygulamasına eklenecek olan bu özellik ülkemizde de faaliyete geçecektir.

Özellikle son 1-2 yıldır Belediyelerin de sürece dahil olmaları ile birlikte Bisiklet Kiralama İstasyonlarının sayısı giderek artmaya başları.

Saati 1-2 TL’den kiralanan bisikletler farklı konumlardaki Kiralama Noktalarına da teslim edilebiliyor. Bu sayede bisiklet kiralamak isteyenler bir noktadan aldıkları bisikletleri farklı bir noktada teslim ederek hem yol masraflarını minimize edebiliyorlar hem de spor yapmış oluyorlar.

Google Haritalar Uygulamasına özellikle bu yönde yapılacak bir konum eklentisi ile kiralık bisikletlere olan ilginin daha da artmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

 

ÇABİS - Bisiklet Kiralama

 

Bisiklet Kiralayarak Hem Spor Yapabilir Hem de Masrafları Kısabilirsiniz

Bu özellik sayesinde belki de arka sokakta bulunan Bisiklet Kiralama Noktasını keşfedecek olan bir kişi sabahları işle giderken ve akşamları iş dönüşünde bisiklet kiralayarak hem sporunu gerçekleştirip hem de yolculuk maliyetleri minimize edecektir.

Ülkemizde şuan da belediyeler üzerinden verilen Bisiklet Kiralama Hizmetleri oldukça fazla rağbet görmekte. Sizde kendi ilinizdeki bisiklet kiralama noktalarına ulaşarak bisiklet kiralaması yapabilirsiniz.

Henüz bir bisiklet kiralama noktası yok ise bu durumda konuyla alakalı olarak bir kamuoyu baskısı oluşturarak belediyenizi bu alanda bir adım atmaya zorlayabilirsiniz.

 

Google Haritalar Uygulamasına Bisiklet İstasyonları da Eklenecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir