Google Haritalar Uygulamasına Hız Göstergesi Eklendi

Waze isimli Navigasyon Uygulamasını uzunca süre önce alan Google firması bu uygulamada yer alan Hız Göstergesini de Google Haritalar uygulamasına ekledi.

Kısa süre önce Polis Radar Noktalarına yönelik konum bilgilerinin eklenmeye başlandığı Google Haritalar Uygulaması üzerinden artık içinde bulunduğunuz aracın o anki hızını da görebiliyor olacaksınız.

Otomobil sürücüleri için her ne kadar çokta gerekli bir özellik olmasa da o sırada araç içinde bulunan yolcular için en azından o anki araç hızını bilebilmek adına güzel bir detay olabilir.

 

Google Haritalar Hız Göstergesi

 

Şuan İçin Sınırlı Sayıda Kullanıcıya Açık

Henüz Beta aşamasında olan özellik ABD, Belçika, Birleşik Krallık ve Brezilya’da bulunan bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanmış durumda.

Kısa süre içerisinde ortaya çıkabilecek hataları da düzelterek ilgili güncellemenin tüm dünyadaki Google Haritalar kullanıcılarına gönderilmesi bekleniyor.

İlgili özelliğin sizin cihazınıza gelip gelmediğini ise uygulama içinde buluna Navigasyon Ayarları kısmından kontrol edebilir, özelliği buradan aktif yada pasif hale getirebilirsiniz.

 

Google Haritalar Uygulamasına Hız Göstergesi Eklendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir