Google ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı

Google ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı

Haritalar ve gibi şirketinin geliştirmiş olduğu uygulamaların neden ’lardan kaldırıldığı belli oldu.

ve şirketleri 2012 yılında herkes tarafından bilinen çeşitli sorunlar ve sürtüşmeler yaşıyorlardı. şirketi, daha ilk ’dan beri varsayılan uygulamalar içinde bulunan Haritalar ve uygulamalarını içermeyen bir iOS sürümünü piyasaya sürmüştü. Ancak bunun nedeni daha önce açıklanmamıştı.

Bugün ise uygulamasının neden o iOS sürümünden kaldırıldığını ve bir daha hiç varsayılan uygulamalarda bulunmadığını biliyoruz. Bu uygulamaların kaldırılmasını kendi gidip şirketinden istemiş. Ve herkesin düşündüğü şey, kendi harita yazılımını geliştirdiği için Haritaları kendi işletim sisteminden çıkardığı iddiası da aslında yanlışmış çünkü o uygulama içinde gidip kaldırılmasını rica etmiş.

Apple ilk ’da Youtube uygulamasının da dahil olmasını istemişti. Bu yüzden Google şirketine gidip bunu belirtti ve özel erişim hakkını da böylelikle sahip oldu, Youtube uygulamasını iOS için oluşturdu. Aradan geçen beş yılın ardından, Google bu özel erişim hakkından rahatsız olmuş olacak ki Youtube ve diğer uygulamaların kontrolünün kendisinde olmasını istedi. Böylelikle bu hak da iptal edilmiş oldu. O sırada herkes Apple’ın tüm bunları kendi istediği için yaptığını düşünmüştü fakat gerçekler bugün gün yüzüne çıktı. Aslında her şeyi Google istemiş, Apple da buna uyum sağlamak zorunda kalmış.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status