Google ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı

Google ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı

Haritalar ve Youtube gibi Google şirketinin geliştirmiş olduğu uygulamaların neden iPhone’lardan kaldırıldığı belli oldu. Apple ve Google şirketleri 2012 yılında herkes tarafından bilinen çeşitli sorunlar ve sürtüşmeler yaşıyorlardı. Apple şirketi, daha ilk iPhone’dan beri varsayılan uygulamalar içinde bulunan Google Haritalar ve Youtube uygulamalarını içermeyen bir iOS sürümünü piyasaya sürmüştü. Ancak bunun nedeni daha önce açıklanmamıştı. […]Haritalar ve gibi şirketinin geliştirmiş olduğu uygulamaların neden ’lardan kaldırıldığı belli oldu.

ve şirketleri 2012 yılında herkes tarafından bilinen çeşitli sorunlar ve sürtüşmeler yaşıyorlardı. şirketi, daha ilk ’dan beri varsayılan uygulamalar içinde bulunan Haritalar ve uygulamalarını içermeyen bir iOS sürümünü piyasaya sürmüştü. Ancak bunun nedeni daha önce açıklanmamıştı.

Bugün ise uygulamasının neden o iOS sürümünden kaldırıldığını ve bir daha hiç varsayılan uygulamalarda bulunmadığını biliyoruz. Bu uygulamaların kaldırılmasını kendi gidip şirketinden istemiş. Ve herkesin düşündüğü şey, kendi harita yazılımını geliştirdiği için Haritaları kendi işletim sisteminden çıkardığı iddiası da aslında yanlışmış çünkü o uygulama içinde gidip kaldırılmasını rica etmiş.

  Apple iPad'in 2002 Yılındaki Görüntüleri ve Hayatımıza Girişi

Apple ilk ’da Youtube uygulamasının da dahil olmasını istemişti. Bu yüzden Google şirketine gidip bunu belirtti ve özel erişim hakkını da böylelikle sahip oldu, Youtube uygulamasını iOS için oluşturdu. Aradan geçen beş yılın ardından, Google bu özel erişim hakkından rahatsız olmuş olacak ki Youtube ve diğer uygulamaların kontrolünün kendisinde olmasını istedi. Böylelikle bu hak da iptal edilmiş oldu. O sırada herkes Apple’ın tüm bunları kendi istediği için yaptığını düşünmüştü fakat gerçekler bugün gün yüzüne çıktı. Aslında her şeyi Google istemiş, Apple da buna uyum sağlamak zorunda kalmış.

iPhone Hafızada Yer Açma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status