Teknoloji ve Mobil Yaşam RehberiGoogle ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı
Sosyal Medyada Paylaş

Google ile Apple arasındaki ayrışma gün yüzüne çıktı

Haritalar ve Youtube gibi Google şirketinin geliştirmiş olduğu uygulamaların neden iPhone’lardan kaldırıldığı belli oldu. Apple ve Google şirketleri 2012 yılında herkes tarafından bilinen çeşitli sorunlar ve sürtüşmeler yaşıyorlardı. Apple şirketi, daha ilk iPhone’dan beri varsayılan uygulamalar içinde bulunan Google Haritalar ve Youtube uygulamalarını içermeyen bir iOS sürümünü piyasaya sürmüştü. Ancak

Haritalar ve gibi şirketinin geliştirmiş olduğu uygulamaların neden ’lardan kaldırıldığı belli oldu.

ve şirketleri 2012 yılında herkes tarafından bilinen çeşitli sorunlar ve sürtüşmeler yaşıyorlardı. şirketi, daha ilk ’dan beri varsayılan uygulamalar içinde bulunan Haritalar ve uygulamalarını içermeyen bir iOS sürümünü piyasaya sürmüştü. Ancak bunun nedeni daha önce açıklanmamıştı.

Bugün ise uygulamasının neden o iOS sürümünden kaldırıldığını ve bir daha hiç varsayılan uygulamalarda bulunmadığını biliyoruz. Bu uygulamaların kaldırılmasını Google kendi gidip şirketinden istemiş. Ve herkesin düşündüğü şey, kendi harita yazılımını geliştirdiği için Google Haritaları kendi işletim sisteminden çıkardığı iddiası da aslında yanlışmış çünkü o uygulama içinde Google gidip kaldırılmasını rica etmiş.

  Uzay Gemisi Görünümlü Apple Kampüsü Gecikecek

Apple ilk ’da Youtube uygulamasının da dahil olmasını istemişti. Bu yüzden Google şirketine gidip bunu belirtti ve özel erişim hakkını da böylelikle sahip oldu, Youtube uygulamasını iOS için oluşturdu. Aradan geçen beş yılın ardından, Google bu özel erişim hakkından rahatsız olmuş olacak ki Youtube ve diğer uygulamaların kontrolünün kendisinde olmasını istedi. Böylelikle bu hak da iptal edilmiş oldu. O sırada herkes Apple’ın tüm bunları kendi istediği için yaptığını düşünmüştü fakat gerçekler bugün gün yüzüne çıktı. Aslında her şeyi Google istemiş, Apple da buna uyum sağlamak zorunda kalmış.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016