Google ve İŞKUR İşbirliği İle YouTuber Eğitimleri Başlıyor

Gerek dünyada gerekse de ülkemizde son dönemde sıkça karşımıza çıkan Youtube İçerik Üreticiliği – YouTuber ‘lık konusunda için Google ve İŞKUR İşbirliği ile eğitimler verilmeye başlandı.

Özellikle yurtdışında ciddi bir gelir kaynağı haline gelen, reklamverenlerin de ciddi yatırımlar yaptığı Video Üretim İşi ülkemizde henüz istenilen seviyelere gelebilmiş durumda değil.

Özellikle Online Reklam Alanına yavaş yavaş ısınan ülkemizde Youtube üzerinden kazanç sağlamak yurtdışına göre biraz daha uzun soluklu ve emek isteyen bir durum. Bu sebeple de birçok içerik üreticisi kısa sürede pes ederek kanallarını kapatabiliyorlar.

 

Youtube Kazanç Sistemi

 

Eğitimler İle İşin Püf Noktaları Anlatılacak

Google Dijital Akademi sistemi ve İŞKUR İşbirliği ile başlatılan proje kapsamında ilk olarak Bursa, Van, Kayseri, Gaziantep, Antalya ve Samsung gibi illerde Youtuber Eğitimleri başlayacak.

Gelecek olan talepler doğrultusunda ise İŞKUR eğitimlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına farklı illerde eğitimler vermeye başlayacak.

Eğitimler kapsamında Youtube için kaliteli içerik üretmek, üretilen içerikleri doğru şekilde paylaşmak ve bu içeriklerden para kazanma noktasında atılacak adımlar YouTuber olarak eğitime katılanlara verilmiş olacak.

 

Google Dijital Akademi ve İŞKUR

 

Kazançlar Aylık 50.000 TL Seviyelerini Bulabiliyor

Genellikle Teknoloji, Makyaj, Yemek ve Oyun gibi alanlarda ülkemizde artan Youtube Kanalları eğer düzenli bir şekilde içerik üreterek bunu doğru kitlelere ulaştırmayı başarıyorsa karşılığında da ülkemiz şartlarında oldukça iyi kazanç rakamlarına ulaşabiliyor.

Aylık 1-2 Dolar kazanç sağlayan kanalların oldukça yüksek olduğu ülkemiz Youtube pazarında elbette ki ayda 10.000 TL – 20.000 TL hatta 50.000 TL kazanan YouTuberlar da mevcut.

Ayrıca Youtube Gelirleri dışında söyleşilere katılarak kazanılan paralar, reklam çekimleri ve daha birçok ek gelirde YouTuber olarak nitelendirdiğimiz bu kişilerin ceplerine girmeye devam ediyor.

Bu sebeple de uzun soluklu ve doğru adımlar atılarak sizde Youtube üzerinden iyi gelirler elde edebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikli olarak sistemi bilmeniz gerekiyor. YouTuber Eğitimi de bu noktada birçok yolun başındaki kullanıcı için iyi bir eğitim olacaktır.

 

Google ve İŞKUR İşbirliği İle YouTuber Eğitimleri Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.