Google Lens Uygulaması Taratılan Matematik Problemlerini Çözebilecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Google firmasının çözümlerinden birisi olan Google Lens Uygulaması artık kamera ile taratılan Matematik Problemlerini çözebilecek.

Google tarafından geliştirilen ve sinir ağına dayalı görsel analiz teknoloji kullanılarak ilgili ürünle alakalı verileri kullanıcı ile paylaşmayı hedefleyen Google Lens Uygulamasına yeni bir özellik geliyor.

Daha önce 3 Boyutlu Anatomi Modelleri ve Hücre Yapıları için arttırılmış gerçeklik sistemi kullanılarak hazırlanan modellemelerden sonra şimdi de fotoğraflarda yer alan matematik problemlerini çözmeyi hedefleyen bir özellik üzerinde çalışılıyor.

Google Lens Adım Adım Problemi Çözecek

Google tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Socratic isimli firmanın hazırladığı teknoloji kullanılarak hayata geçirilecek olan yeni özellik çok yakın bir tarihte Google Lens Uygulamasına dahil edilecek.

Bu özellik sayesinde bir kâğıda yazılmış veya bir kitapta bulunan herhangi bir matematik probleminin fotoğrafını çekmeniz yeterli olacak. Daha sonrasında Google Lens tarafından o fotoğraf üzerinden problem çözülecek.

Çözümler sadece sonuç odaklı olmayacak. İlgili problemin çözüm aşamaları adım adım ekrana yansıtılacak ve bu sayede kullanıcı problemle alakalı takıldığı noktalar hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Öğrencileri Hedefleyen Bir Çözüm

Google Lens Uygulaması üzerinden Matematik Problemlerini çözmeye yönelik olarak hazırlanan bu uygulama temel olarak Öğrencileri hedefleyen bir yapıda.

Pandemi dolayısıyla okuldan uzak kalan ve uzaktan eğitim modeline geçiş yapan öğrenciler Google Lens sayesinde çözmekte zorlandıkları problemleri uygulama üzerinden adım adım çözerek bilgilerini pekiştirecekler.

Normalde sınıflarda Öğretmen Yardımı ile çözülen bu problemler artık Google Lens Uygulaması üzerinden de çözülebileceği için ders çalışırken ya da ödev yaparken bir yerde takılan öğrenci Google Lens üzerinden destek alabilecek.

Tabi ki bu özelliği birçok öğrenci ödev yapmak için, hiç uğraşmadan direkt çözüme ulaşmak için kullanacak öğrenci sayısı da hayli fazla olacaktır. Bir anlamda ödevini dakikalar içinde, hiç çalışmadan ve uğraşmadan bitirmek isteyenler için de ideal bir uygulama diyebiliriz.

Google lens Nedir?

Google firması tarafından hazırlanan Fotoğraf odaklı bir Sanal Gerçeklik ve Yapay Zeka uygulamasıdır.

Google Lens İle Matematik Sorusu Çözebilecek miyim?

yeni eklenen özellik sayesinde Google Lens Uygulaması ile adım adım Matematik Sorularını çözebileceksiniz.

Google Lens hangi Cihazlarda Mevcut?

Google Lens Uygulaması desteklenen tüm cihazlarda kullanılabilir. Birçok Android Cihazda kamera içinde dahili olarak yüklü gelmekte veya Google Play Store üzerinden indirilebilmektedir.

Google Lens Uygulaması Ücretli midir?

Google Lens Uygulaması Ücretsiz bir uygulamadır.

Google Lens Uygulaması Taratılan Matematik Problemlerini Çözebilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir