Google Maps’e Çevrimdışı Çalışma Özelliği Eklendi

Google Maps’e Çevrimdışı Çalışma Özelliği Eklendi

Google Maps yani Google Haritalar Uygulaması hem Android hem de İOS üzerinden artık Çevrimdışı bir şekilde çalışabilecek. Eskiden Mobil İnternet Bağlantısı olmadan aktif hale gelmeyen Google Haritalar Uygulaması yapılan son güncelleme ile artık Çevrimdışı iken de çalışabilecek. Google tarafından yapılan bu yeni düzenleme bir güncelleme ile hem Android İşletim Sistemi hem de İOS İşletim Sistemi […]yorumlar.net

Google Maps yani Google Haritalar Uygulaması hem Android hem de İOS üzerinden artık Çevrimdışı bir şekilde çalışabilecek.

Eskiden Mobil İnternet Bağlantısı olmadan aktif hale gelmeyen Google Haritalar Uygulaması yapılan son güncelleme ile artık Çevrimdışı iken de çalışabilecek.

Google tarafından yapılan bu yeni düzenleme bir güncelleme ile hem Android İşletim Sistemi hem de İOS İşletim Sistemi üzerinden Google Maps Uygulamasını kullanan Akıllı Telefon sahiplerine gönderildi.

Voice Search Özelliği sayesinde de artık Sesli Komut İle Arama yapabilen Google Maps bir anlamda kendisine basamak atlatmış durumda.

Google Maps Uygulamasına Güncelleme Geldi
Google Maps Uygulamasına Güncelleme Geldi

Güncellenen Google Maps Uygulamasının yeni özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Navigasyon servisinde artık mesafe ve varış zamanı gösteriliyor ve alternatif rotalar seçeneğine hızlı erişim sağlanabiliyor.
  • Seyahat esnasında ya da herhangi bir sebepten bağlantınız yavaş kaldığında çevrimdışı haritaları internet bağlantısı olmaksızın düzenleme imkanı mevcut.
  • Toplu taşıma aracı kullanacağınız aramalarınızda artık  alternatif olarak toplam yürüme süresi ve bir sonraki otobüs ya da tren gösteriliyor.
  • Oturum açtığınızda artık incelenecek yerler listenizi, aranmış olan yerlerden ya da en son kaydedilen yerlerden görebiliyorsunuz.

Güncelleme şu aşamada sadece Amerika Birleşik Devletleri için aktif hale getirilmiş durumda.

Türkiye’de ise henüz güncelleme dağıtımı başlamadı. Ancak önümüzdeki günlerde Türkiye Google Maps Uygulaması da güncellenecektir.

Güncelleme için beklemek istemeyenler Google Play Store üzerinden Bölge ayarlarını ABD olarak değiştirip güncelleme hızlı bir şekilde erişebilirler.

  Navigasyonun Mobil Hali Google Haritalar Uygulaması
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status