Google Mobil Reklam Kuralları ve Reklamcılık

Google Mobil Reklam Kuralları ve Reklamcılık

Googleyorumlar.net

Mobilde İçerikleri Görmeyi Engelleyen Reklamlı Siteleri Cezalandıracak

mobil kısmında yapılan aramalarda “izinsiz arayer” göstermekte olan siteleri cezalandırmaya başlayacağını açıkladı. Şirketin resmi Webmaster blog sayfasından yapılan açıklamalarda, ’ı mobil olarak ziyaret eden kişilerin sayfa görünmesini engelleyecek reklam içerikleri kullanması durumunda rahatsız oldukları ve bu sitelere ceza uygulanacağı yer alıyor.

Yeni sıralama sistemi ve arama sonuçlarının da bu cezalara göre değişebileceğini söyleyen , bu özelliklerin 10 Ocak 2017 tarihinde hayata geçirileceğini söyledi. Mevcut olarak içerikleri görüntülemenin zaten zor olduğu mobil kısımda, yaptığınız aramalar sonucunda ziyaret ettiğiniz site size büyük reklamlar ve popup reklamlar gösterdiği zaman artık bu durumdan dolayı ceza alabilecekler.

  LG Nexus 4 Modeline USB OTG Bağlamayı Başardılar

İnternet sitenize ziyaretçileriniz geldiği anda ya da sitenizde bir süre kaldıktan sonra ana içeriğinizi kapatacak şekilde popup gösterdiyseniz Google tarafından ceza alacaksınız. Ana içeriğe erişebilmek için ziyaretçilerin geçmesi gereken tekil bir arayer göstermek de Google tarafından ceza almanıza sebep olabilecek.

 

Google Reklamlarına Standart Geliyor
Google Reklamlarına Standart Geliyor

 

Tekil arayer benzeri şeklindeki sayfaları kısmı olarak gizleyen arayer kullananlar da Google’ın hedefleri arasında yer alacak. Google, yeni geliştirdiği teknikler ile mobil içeriklerin görüntülenmesini engelleyen tüm reklam veren sitelere ciddi cezalar uygulayacak.

Eğer internet sitelerinizde veya blog sayfalarınızda bu tür reklamlara yer veriyorsanız daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve Google’dan ceza almamak için sitelerinizi ve blog sayfalarınızı güncelleyerek reklamları kaldırmanızda fayda var.

Kaynak: https://www.internetreklampaketi.com/blog/google-mobilde-icerikleri-gormeyi-engelleyen-reklamli-siteleri-cezalandiracak

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status