Pasaport Kayıt İşlemleriGoogle mobil veri kullanımınızı düşürüyor

Google mobil veri kullanımınızı düşürüyor

Google, Filipinler’de teste çıkardığı Triangle uygulamasıyla mobil veri kotasına dikkat eden kullanıcılar için kullanılan veri miktarını düşürme ve sınırlandırma imkanı sağlıyor. Günümüzde çoğu telefon kullanıcısının en büyük sorunu olan kotalı mobil veri planlarını idareli ve düzgün kullanmak oldukça zor bir iş. Arka planda çalışan ve biz fark etmeden de veri kullanan uygulamalarsa kullanıcıları çok daha […]


, Filipinler’de teste çıkardığı Triangle uygulamasıyla kotasına dikkat eden kullanıcılar için kullanılan miktarını düşürme ve sınırlandırma imkanı sağlıyor.

Günümüzde çoğu telefon kullanıcısının en büyük sorunu olan kotalı planlarını idareli ve düzgün kullanmak oldukça zor bir iş. Arka planda çalışan ve biz fark etmeden de kullanan uygulamalarsa kullanıcıları çok daha fazla zorluyor. bu sorunun önüne geçebilmek için Filipinler’deki Globe ve Smart adlı operatörlerle birlikte Triangle uygulamasını test ediyor.

Triangle ne kadar kullandığınızı ve bu verinin en çok hangi uygulamalar tarafından kullanıldığı bilgisini sunuyor. Uygulamadaki ” Tasarrufu” seçeneğiyle gereksiz kullanımı engelleniyor. Ayrıca uygulamaların 10 veya 30 dakika boyunca kullanmasına izin veriyor böylece uygulamaların zamanla veriyi tüketmelerini engelliyor.

  Apple Gecici Olarak Nexus İle Olan Savaşını Kaybetti

Triangle henüz test aşamasında olduğu için Google Play Store’dan indirilemiyor. Test etmek isteyen kullanıcılar APK Mirror üzerinden kurulum dosyasını indirip kullanabiliyorlar.

Avrupa’nın birçok yerinde sınırsız veri kullanımı düşük ücretlerle alınabilse de, ülkemizde ve bizim gibi veri kotası olan diğer ülkelerde kullanıcıların bir hayli işine yarayacak gibi gözüken Google Triangle’ın test aşamasının bitirilip herkes tarafından kullanılabilir hale getirilmesini büyük bir merakla bekliyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
google mobil triangle veri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status