Google, Motorola ve Apple Artık Ürünlerini ABD’de Üretecek

Hali hazırda Çin başta olmak üzere çeşitli ülkelerde üretim yapan Google, Motorola ve Apple gibi firmalar Amerika Birleşik Devletleri üzerinde fabrika açarak bu bölgede üretime geçmeyi planlıyorlar. Üretilecek olan modellerde de “Made in ABD” ibaresi ile satış oranlarınıda arttırma peşlindeler.

Amerika’nın en büyük teknoloji firmalarından olan HP, Dell, Motorala, Apple gibi birçok firma ürünlerinin üretimini uluslararası imalat firmalarına veriyor. Ancak bundan sonra Apple, Google ve Motorola Mobility ürünlerini Amerika’da üreterek.

Bu firmalar ürünlerinde ‘Assembled in the USA’ damgasını kullanmaya hazırlanıyor. Bunu kullanarak pazarlama anlayışına yeni bir açı getirecek olan bu iki firma, kullanıcılarının dikkatini her zamankinden daha çok çekeceğe benziyor.

Mac bilgisayarlarının üretimini Amerika’daki tek bir imalat şirketine verecek olan Apple, Bu yıl Mac Pro’yu Texas’ta üreteceklerini de WWDC’de duyurmuştu.

Foxconn imalat firması, Apple’ın ürünlerini Çin’de ve dünya genelinde farklı ülkelerde üretiyordu. Aynı şekilde Motorola da Moto X ürünlerini ve Google da Google Glass’ı Amerika’da üretecek.

Google, Motorola ve Apple Artık Ürünlerini ABD’de Üretecek
Google, Motorola ve Apple Artık Ürünlerini ABD’de Üretecek

Markalaşmanın günümüzde oldukça arttığını düşünürsek, böyle bir yenilik oldukça ses getirecek. Bu yenilik sadece ürünlere damga vurmakla bitmiyor. Üretim firmaları için yeni elemanlara ihtiyaç duyulacağı ve bu durumdan tabii ki de en çok Amerika vatandaşlarının yararlanacağı da açıkça ortada. Foxconn firmasının Amerika’da Los Angeles ve Detroit’te de bir imalat firması açacağı da söylentiler arasında bulunuyor.

Eğer söylentiler doğru ise, Foxconn mühendislerini Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden ve hem ulusal hem de uluslararası başarılara imza atmış olan dereceli öğrencileri işe alacak. Foxconn, bu öğrencileri Çin ve Tayvan’da da özel olarak eğitecek.

Akıcı bir şekilde Çince öğrenen ve imalat sürecini kusursuz bir şekilde tamamlayan öğrencileri ise Amerika’da bulunan firmalarında çalıştırmak üzere Amerika’ya gönderecek.

Sadece Amerika’da bulunanlar için faydalı görünse de, bu olay dünya çapındaki her eğitimli ve derece yapmış öğrenciler için de büyük bir fırsat.

 

Kaynak: ShitDeleteNet

Google, Motorola ve Apple Artık Ürünlerini ABD’de Üretecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir