Google Nexus 10 ve Microsoft Surface RT Karşı Karşıya

Microsoft’ un Windows RT’ deki yeni tablet platformu için poster çocuğu olan Microsoft Surface RT de tablet piyasasında bir sıçrama yapmak için hummalı bir şekilde çalışılıyor. Şüphesiz bu yolun ilerisinde zor bir mücadele var. Bunun yeni bir platform olduğunu görmekten öte Android dünyasındaki diğer poster çocuğuyla nasıl daha iyi yarışılabilir sorusuna verilebilecek  cevap Google Nexus 10’ dur.

Görüldüğü gibi bu etkileyici tabletler hakkında birçok iddia var. Şu bir gerçek ki birçok kişi hangisinin daha büyük bir sıçrayış yapacağını görmek için can atıyor.

Cihazın dizaynına hep birlikte göz atalım;

Fiyat kısıtlamaları Galaxy Nexus 10’ un dizaynını birçok insanın fazlasıyla istediği yüksek kalitedeki en son trendlerden alınan hazza göre biraz mütevazi hale getiriyor.Dizaynı en iyi şekilde görebilmek için ise Surface Rt den yardım alacağız . Genel olarak ikisi de boyut olarak aynı fakat Surface RT  ince kenarları ve  “VaporMg” yapısı sayesinde bu zamana kadar gördüğümüz tabletler arasında alışılmadık bir görünüş sergiliyor. Galaxy Nexus 10’ in çirkin ördek yavrusu olduğunu söylemekten ziyade, rakiplerinin tek ve hassas görünüşlerini ortadan kaldırmak için daha basmakalıp bir model olduğunu söylemek zorundayız.

Google Nexus 10 ve Microsoft Surface RT Karşı Karşıya
Google Nexus 10 ve Microsoft Surface RT Karşı Karşıya

Ekranın aşağısında, Surface RT’ deki  Windows kapasitif başlama düğmesini görebiliriz. Bu arada, Nexus 10,  ekranında çok kullanışlı bir titreşimli LED bildirim ışığı barındırıyor .Neyse ki, her iki tablette donanım yönünden ayırtedici özelliklere, yaylı güç düğmelerne ve kolayca erişilebilir ses kontrollerine sahip. MicroUSB girişinin şarj yeri olarak kullanılması ve bunun veri bağlantı noktası olarak ta işe yaraması, sadece şarj giriş yeriyle bağlantılı olarak çalışan Surface RT için çok ta azımsanacak bir durum değil. Ve son olarak ikisinin de  microHDMI  girişleri ile hızlı ve kolay vidyo çıkış özelliğine bayıldığımızı belirtmemiz gerekir. Bütün bu süslemelerin yanısıra her ikisinde de şahsi girişlerin yerleşimi aksesuarların etkileşimine neden oluyor. Google’ ın dış güzellikle ile ilgili şuan ne çalışma yapılacağı bilinmemesine rağmen, dokunma ve yüzey için kaplama türleri gibi konularda etkileşimler olduğu biliniyor.

Kameralara gelince,Nexus 10, 1.9 Megapiksel ön, 5 Megapiksel arka kameraya sahip. Bu cihaz  hem 1080p ve 720p sırasıyla video çekebilmesiyle, LED flaşlı 5 megapiksel otomatik odaklı kamerası ile çok daha önde.

Ekran

Daha ucuz bir tablet olarak Nexus 10’ in ekranının yüksek çözünürlüğü desteklediğini bilmek çok şaşırtıcı. Özellikle tabletler için  sınıfının önde gelen 300 ppi piksel yoğunluğunu sunan 10-inç 2650 x 1600 Gerçek RGB Gerçek Stripe PLS ekrana sahip. Surface RT’ nin ekranındaki üstünlüğü, görünümü ile netliği önemli bir düzeyde olduğundan dolayı bariz biçimde belli . Nexus 10 dış ortam ayarlarında görüntüleri daha görünür kılmak için daha yüksek parlaklık çıkışına sahip ve renkleri daha canlı hale getiriyor.

Google Nexus 10 ve Microsoft Surface RT Karşı Karşıya

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir