Google Nexus 5 Modeli İçin Yeni İddialar Gündemde

Google Nexus 5 Modeli İçin Yeni İddialar Gündemde

tarafından yeni referans cihazı için hangi firma ile çalışma yapacağı açıklanmadı ama pazara ile alakalı birbiri ardına birçok bilgi sızmaya başladı.

Geçtiğimiz sene Nexus 4 ismi ile pazara sürülen bir önceki modelden oldukça başarılı bir geri dönüş alan firmasının 2013 senesinde pazara süreceği modeli de olarak duyurması oldukça kuvvetli bir ihtimal.

Güney Kore’li ile iyi bir başlangıç yapan firması ve gibi firmalarda bulamadığı başarıyı ve azmi LG firmasında yakalamış gibi görünüyor. Bu durum Motorola iddialarını da geride bırakmış durumda.

Gelişmelerin bu denli sık ortaya çıkmasında kuşkusuz LG G2 modelinin resmiyet kazanması etkin rol oynuyor. Optimus G modeli geçtiğimiz yıl ki Nexus akıllı telefon modeline tasarım noktasında olmasa da, teknik özellikleri itibariyle temel oluşturmuştu. Benzer bir stratejinin bu yılda sürdürülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Google Nexus 5 Modeli İçin Yeni İddialar Gündemde
Modeli İçin Yeni İddialar Gündemde

Bir süre ortaya çıkan bazı haberlerde telefonun Snapdragon 600 işlemcisine sahip olacağı vurgulansa da, Moto X cephesinden ilk sızıntıları aktaran ve bu noktada güvenirliliğini ispatlayan tinhte.vn sitesi, Nexus 5’e dair önemli açıklamalarda bulundu.

Siteye göre Nexus 5, tasarım anlamında LG G2 modelinden farklı olacak ancak ekran ve işlemci bileşenleri benzerlik gösterecek. Nexus 5’te 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS panelin yanı sıra Qualcomm cephesinden Snapdragon 800 işlemci birimine yer verilecek. Ekranla ilgili değineceğimiz bir diğer detay ise Nexus 5′te LG G2’de olduğu gibi oldukça ince bir çerçeve yer alacak.

LG G2’de arka bölüme konumlandırılan ses ve güç butonları Nexus 5’te yer almayacak, kamera ve LED flaş bir önceki nesil Nexus’a göre köşeye daha yakın bir bölgeye yerleştirilecek.

Çıkarılamayan kapak ve pil tasarımının devam ettirilmesi beklenen modelde, microSD kart girişine yer verilmesi beklenmiyor. Arka kapağın Nexus 4’te olduğu gibi cam bir yapı sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

Nexus 4 kullanıcıları cam malzemenin olası düşmelerde çok çabuk kırıldığı şeklinde şikâyetlerini birçok forumda dile getirmişti. Bu sebeple Google, LG G2’de yer alan plastik kapak anlayışını yeni Nexus modelinde devam ettirebilir.

Henüz resmi bir Nexus 5 bilgisi pazara sunulmamış olsa da Teknoloji dünyası biraz sızıntı biraz da tahmini haberler ile Yeni Nesil Nexus modeli hakkında ortaya bir yol haritası çıkarmayı başarmış durumdalar.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status