Google Nexus 7 Tablet PC Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Google tarafından Google I/O 2012 etkinliğinde tanıtılan ve uzunca bir süredir dillerde olan Google Nexus 7 Tablet bilgisayarı hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bir araya toplamaya çalıştık.

Google Nexus 7 Özellikleri Fiyatı ve Yorumları
Google Nexus 7 Özellikleri Fiyatı ve Yorumları

 

İşte Google Nexus 7 Tablet Bilgisayarının Özellikleri ve Fiyatı

Pazarda bulunan Amazon Kindle Fire modeline rakip olması ve o fiyat segmentinde yeni bir cihazın olması için Google tarafından pazara sunulan Google Nexus 7 modeli 2012 senesi Haziran ayında yapılan Google I/O tanıtımlarında kullanıcı ile paylaşıldı.

Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile gelen ve bu anlamda bu işletim sistemini de ilk kullanan cihaz olma özelliğine sahip olan Google Nexus 7 modeli İşletim Sisteminin de ekstralarını arkasına alarak oldukça hızlı ve akıcı bir cihaz halini almış durumda.

nVidia Tegra 3 serisine sahip olan 4 Çekirdekli ve 1.3 Ghz lik İşlemciye sahip olan üründe ayrıca 12 Çekirdekli GeForce ULP GPU sürümü eşlik ediyor. Pazarda bu işlemciye sahip olan HTC One X ve Asus Transformer Prime serilerinde kullanılan 1.5 Ghz lik hız yerine 1.3 Ghz lik hız tercih edilmesinin sebebi ise cihazın daha az pil tüketmesi ve daha az ısınması.

7 İnçlik bir ekran yapısına sahip olan Google Nexus 7 modelinin ekran çözünürlülüğü de HD (1280 * 800 px IPS) olarak belirlenmiş durumda. Corning firması tarafından üretilen Gorilla Glass çizilmez camı ile pazara sunulacak olan Google Nexus 7 modeli 340 gr ağırlığında.

Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile gelen cihaz en baştan torpilli olduğunu da gösteriyor. Google tarafından kendi modellerine her zaman öncelikli olarak sürüm güncellemesi yapıldığı bir gerçek. Bunun en bariz örneği de elbette ki henüz kimse de olmayan bir işletim sisteminin Google tarafından pazara sunulan bu cihazda direkt olarak gelmesidir.

8 ve 16 GB lık Dahili Depolama seçenekleri ile gelecek olan Google Nexus 7‘de ayrıca 1.2 Ön kamera bulunuyor. Arkada ise ne yazık ki bir kamera yok.Cihazda bunların dışında 1 GB Ram, NFC, GPS, Wi-Fi gibi birçok dahili özellikte barındırılmış durumda.

Google Nexus 7 Tablet PC Fiyatları:

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan cihazların fiyat seviyesi şu şekilde olacaktır.

Google Nexus 7 – 8GB: 199 Dolar

Google Nexus 7  – 16GB: 249 Dolar

Ayrıca cihaza ilk sahip olanlar için özel olarak 25 Dolarlık Google Play Market Hediye Çeki de cihazlarla beraber hediye edilecektir.

Google Nexus 7 Temmuz ayı ile birlikte satışa sunulacaktır. Türkiye için net bir satış tarihi ne yazık ki belirlenmiş değildir.

 

 Google Nexus 7 Tablet PC Özellikleri

Ekran Özellikleri 7”inç  1280×800 HD Ekran (216 ppi)
IPS Display
Gorilla Glass Çizilmez Ekran
1.2MP Ön kamera
Ağırlık 340 gram
Hafıza 8 veya 16 GB Dahili Hafıza Seçenekleri
1 GB RAM
Batarya 4325 mAh
9 saat HD Video İzleme
10 saat İnternet Kullanımı
10 saat E-Kitap Okuma
300 saat Bekleme Süresi
CPU Quad-core Tegra 3 İşlemci (4 Çekirdekli)
1.3 GHz lik Çalışma Hızı
12 Çekirdekli GeForce ULP GPU
Boyutlar 198.5 x 120 x 10.45mm
Wi-Fi WiFi 802.11 b/g/n
İşletim Sistemi Android 4.1 (Jelly Bean)
Ek Özellikler Mikrofon – Hoparlör
NFC (Android Özellikli)
Bluetooth
USB
Micro USB
Accelerometer
GPS
Magnetometer
Gyroscope

Bazı eksiklikler ve hatalar olması muhtemeldir. Cihazın tüm özellikleri henüz açıklanmamıştır. Açıklama yapılınca bilgi verilecektir.

Google Nexus 7 Tablet PC Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir