Google Nexus Serisi Bitiyor, Google Pixel Serisi Geliyor

Google Nexus ismi ile pazara sürülen ürünlerde sona gelen Google firması 2016 yılı itibari ile Google Pixel ismi ile yeni akıllı telefon modellerini pazara sürmeye başlayacak.

İlk Pixel serisi Akıllı Telefon Modellerinin ise Google Pixel ve Google Pixel XL isimleri ile pazara çıkacak gibi görünüyor.

Henüz resmi olarak bir açıklama yapılmamış olsa da firmanın daha önceki Nexus serilerinde tam bir sıra tutturulamaması ve Nexus serilerinin artık pazardaki isim gücünü kaybetmesi sebebiyle artık Pixel ismine geçiş yapacağı sızdırılan haberler arasında.

Firma kısa süre önce kendi hazırladığı Chrome İşletim Sistemine sahip ürünlerine de Google Chromebook Pixel ismini vermeye başlamıştı.

 

Google Chromebook Pixel
Google Chromebook Pixel

 

Pixel Orta Seviyesi, Pixel XL İse Üst Seviye Olacak

Cihazların isimleri ile alakalı olarak gelen ilk bilgilere göre Google Pixel isimli cihazların Orta Seviye Teknik Özelliklere Sahip olacağı belirtilirken Pixel XL modelinin ise daha üst seviye özelliklerle beraber kullanıcı karşısına çıkacağı bildirildi.

Bu sayede Google firması iki seri ile yola çıkacak ve her sene üzerine ekleyeceği bir Harf veya Rakam ile Pixel serisini sıralı olarak üretmeye başlayacak.

Tahminimiz gelecek sene pazara çıkacak olan modellerde de Pixel A ve Pixel XL A isimleri kullanarak Google firmasının sıralı bir model ismi ve numarası sürecine girmesinden yöne.

Google son dönemde birçok isim değişikliği yapmaya başlamış durumda.

Bu sayede pazardaki alışılmışlık yapısını bozmaya ve yeni modeller ile ilgi uyandırmaya çalışıyor.

Google Pixel serisinin ülkemizde satışı ise yine çok zor görünüyor. Ancak olayı zamana bırakıp Google firmasının yeni dönem ilk cihazlarını 4 Ekim 2016* tarihinde resmi olarak duyurmasını beklemeye başlıyor.

* Resmi bilgi değildir. Sızıntı bilgidir.

Google Nexus Serisi Bitiyor, Google Pixel Serisi Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir