Google Pixel 3 Özellikleri Nasıl Olacak ve Google Pixel 3 Ne Zaman Çıkacak?

Google Pixel 3 Özellikleri Nasıl Olacak ve Google Pixel 3 Ne Zaman Çıkacak?

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL modelleri, 2018 yılının en son duyurulacak akıllı telefon modelleri olacak gibi görünüyor.   Şu an için Google Pixel 3 çıkış tarihi ile ilgili Google tarafından resmi bir açıklama mevcut değilse de daha önce duyurulan modellerin tarihlerinden, çıkarım yapmak mümkün oluyor.   Google Pixel 3 özellikleri ve Google […]


Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL modelleri, 2018 yılının en son duyurulacak akıllı telefon modelleri olacak gibi görünüyor.

 

Şu an için Google Pixel 3 çıkış tarihi ile ilgili Google tarafından resmi bir açıklama mevcut değilse de daha önce duyurulan modellerin tarihlerinden, çıkarım yapmak mümkün oluyor.

 

Google Pixel 3 özellikleri ve Google Pixel 3 XL özellikleri ile ilgili de şimdiye kadar birçok farklı detay ortaya atıldı. Bu yazımızda öne çıkan özellik, tasarım ve fiyat konularındaki detayları bir araya getiriyor olacağız.

 

Google Pixel 3 özellikleri nasıl?

 

İlk olarak isimlendirme ile söz başlamak gerekirse Haber Tekno sitesi tarafından aktarılan bilgilere göre Android kaynak kodları içerisinde yer alan bir kod satırı ile birlikte yeni modellerin Pixel 3 ismi ile tanıtılacağı açığa çıkmış oldu. Dolayısıyla Google, yeni Pixel modellerinde herhangi bir değişiklik yapmayacak ve yeni modeller, Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL olarak kendini gösterecek.

 

Üçüncü bir Pixel modelinin ise Google tarafından duyurulmasına çok da olası olarak bakılmadığını da ifade etmekte fayda var gibi görünüyor.

 

İsimlendirme sonrasında ise tasarım detaylarına değinmek gerekirse, en dikkat çekici değişim, ekran tarafında kendini belli edecek gibi görünüyor. HaberTekno Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL haberinde, yeni modellerin sızıntı görselleri olduğu iddia edilen görseller paylaşıldı. Bu görsellerden anlaşıldığı kadar ile yeni modeller, çentikli ekran ile kendini gösterecek. Söz konusu haberi yayınlayan sitede, daha fazla bilgiyi de bulmanız mümkün: Google Pixel 3 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Hakkında Tüm Detaylar! Google Pixel 3 özellikleri de ilk olarak çentikli ekran ile başlamış olacak.

 

Daha büyük bir ekran ile birlikte gelmesi beklenen yeni modeller, kuvvetle muhtemel olarak çentikli ekranla birlikte 18:9 ekran oranına sahip olacak. Hali hazırdaki Android 9 P özellikleri arasında da çentikli ekran desteği yer alıyordu. Bundan dolayı Pixel serisinin de bu konuda kesin bir geçiş yapacağını söylemek, hiç de yanlış olmayacaktır.

 

Google Pixel 3 özellikleri ve Google Pixel 3 XL özellikleri tarafında, şimdiye kadar elde edilen somut bir detay kendini göstermiyor. Lakin daha önce de ifade edildiği gibi yeni Android P sürümünden yola çıkarak ve kullanıcıların beklentileri hesaba katılarak, çeşitli maddeler sıralamak mümkün. Bu detayları şu şekilde sıralamak mümkün oluyor:

 

 • İnceltilmiş ekran çerçeveleri

 

 • Ekran iyileştirmeleri

 

 • Kablosuz şarj özelliği

 

 • Özelleştirilebilir Active Edge

 

 • Kamera uygulamasındaki yazılım iyileştirmeleri

 

 • Güçlendirilmiş suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği

 

Bir önceki seri akıllı telefon modellerinde Google, en çok ekran çerçeveleri ve ekran kalitesi ile eleştiri toplayan bir firma olmuştu. Yeni modelleri ile birlikte bu eleştirilerin önüne geçilecek gibi görünüyor.

 

Pil ömrü konusunda da yeni modellerde iyileştirmeler yapılması bekleniyor. Kablosuz şarj desteğine ek olarak iyileştirilmiş batarya performansı, hali hazırdaki Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL kullanıcıları için geçiş sebepleri arasında yer alabilir.

 

Bunlara ek olarak Active Edge isimli özellik, yeni modellerin öne çıkan detayları arasında kendine yer bulmayı başaracak. Kamera uygulamasındaki işlevsel yapının artırılması ile birlikte, zaten iyi bir noktada olan arka kamera performansına ek olarak, ön kamera performansı da ciddi bir şekilde artış gösterebilir.

 

Bilindiği gibi Google, şimdiye kadar çift arka kameralı bir sistem kullanmayı tercih etmekten geri durmuştu. Anlaşılan o ki Pixel 3 ve 3 XL modellerinde de çift arka kamera yapısı kendini göstermeyebilir. Google’ın yazılım yetenekleri ile rakiplerinin çift kamera ile birlikte yaptığı bokeh yani fotoğrafların arka bölümünün bulanık hale getirilmesi, tek kamera ile yapılmaya devam edecek.

 

 

Suya ve toza karşı dayanıklılık noktasında da kullanıcıların beklentileri bulunuyor. Şimdiye kadar Google, IP68 sertifikaları ile kendi akıllı telefon modellerinde suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda bir iddia bulundurmayı tercih etmiyordu. Kullanıcıların bu konuda beklenti içinde olması, yeni Pixel 2018 modellerinde de böyle bir adımın atılmasına neden olabilir. Bir önceki modellerde IP67 sertifikası kullanılıyor olsa da bu konuda kullanıcılar tarafından geliştirme beklentisi bulunuyor.

Google Pixel 3 ne zaman çıkacak?

 

Google Pixel 3 çıkış tarihi ve Google Pixel 3 XL çıkış tarihi konusunda, daha önce de ifade edildiği gibi herhangi bir resmi açıklama, Google tarafından yapılmadı. Lakin daha önceki iki modelin tanıtım tarihleri hesaba katıldığında, bu konuda net bir tahmin yapmak oldukça mümkün.

 

 • Google Pixel/Pixel XL tanıtım tarihi: 4 Ekim 2016 Salı

 

 • Google Pixel 2/Pixel 2 XL tanıtım tarihi: 4 Ekim 2017 Çarşamba

 

 • Google Pixel 3/Pixel 3 XL tanıtım tarihi: 4 Ekim 2018 Perşembe

 

Görüldüğü gibi bir önceki modellerden yola çıkarak, net bir şekilde Pixel 3 modellerinin tanıtım tarihlerini de ortaya çıkarmak mümkün oluyor. Elbette ki bu yıl, her ne kadar beklenmese de farklı bir tarih seçimi de yapılabilir.

 

Google Pixel 3 fiyatı ve Google Pixel 3 XL fiyatı ne kadar olacak?

 

Çıkış tarihi konusunda olduğu gibi fiyatlandırma konusunda da yine daha önceki modelleri referans alarak bir çıkarım yapmak mümkün olacaktır. Buna göre diğer modellerin fiyatlandırmalar ve yeni modellerin beklenen fiyatları şu şekilde olacaktır:

 

 • Google Pixel 2 fiyatı: 649 dolar ve 620 euro

 

 • Google Pixel 2 XL fiyatı: 849 dolar ve 799 euro

 

Pixel 3 ve Pixel 3 XL fiyatı beklentileri ise şöyle sıralanıyor:

 

 • Google Pixel 3 fiyatı: 649~669 dolar

 

 • Google Pixel 3 XL fiyatı: 849~860 dolar

 

Bu konuda da şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmadığını hatırlatmak fayda var. Diğer modellerin 1000 dolar seviyesine ulaştığını hesaba kattığımızda, bu fiyatlar ile oldukça iyi bir kullanıcı sayısına ulaşabileceğini de söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Google yeni akıllı telefon modelleri ile ilgili son olarak LG ile birlikte yapılan üretim ortaklığının devam edebileceğini söylemek mümkün. Hatırlatmak gerekirse Google, tasarım tarafını kendi yaparken, üretim tarafından farklı firmalar ile iş birliği yapıyordu. Bu bağlamda 2018 yılında da benzer ortaklığın devam edeceğini söylemek, yanlış bir ifade kullanımı olmayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
eutics.com | 524: A timeout occurred

Error 524 Ray ID: 4bdcb41e19efcb2c • 2019-03-26 22:55:36 UTC

A timeout occurred

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
eutics.com

Host

Error

What happened?

The origin web server timed out responding to this request.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

The connection to the origin web server was made, but the origin web server timed out before responding. The likely cause is an overloaded background task, database or application, stressing the resources on your web server. To resolve, please work with your hosting provider or web development team to free up resources for your database or overloaded application. Additional troubleshooting information here.