Pasaport Kayıt İşlemleriGoogle Pixel’e yeni özellikler!

Google Pixel’e yeni özellikler!

Android O sisteminin dosyalarında keşfedilen bazı özellikler gösteriyor ki Google, Android Oreo üzerine çalışırken aynı zamanda kendi ürettiği telefon olan Google Pixel’e özel bazı yenilikler getiriyormuş!   Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonları, kullanıcılarına “Saf Android” denilen deneyimi yaşatmaları ve yeni Android güncellemelerini alan ilk telefonlar olduğu için bir çok kişinin tercih sebebi olmasının […]


Android O sisteminin dosyalarında keşfedilen bazı özellikler gösteriyor ki , Android Oreo üzerine çalışırken aynı zamanda kendi ürettiği telefon olan Pixel’e özel bazı yenilikler getiriyormuş!

 

Pixel ve Pixel XL akıllı telefonları, kullanıcılarına “Saf Android” denilen deneyimi yaşatmaları ve yeni Android güncellemelerini alan ilk telefonlar olduğu için bir çok kişinin tercih sebebi olmasının dışında tasarımları konusunda bir çok kişi tarafından da eleştiriliyor. Fakat bu eleştiriler bu iki akıllı cihazın en iyi telefonlar arasında bulunmasını engelleyememiş.

Bu cihazların en büyük eksiklerinden birisi, Android telefonların neredeyse artık tamamında bulunan “Ekran Daima Açık” özelliği. Android O’nun sistem dosyalarında bu özelliğin Pixel serisine geleceğini gösteren kodların bulunmasının ardından, bir çok kişi bu durumu sevinçle karşıladı.

  Google Pixsel XL 2 6P Boyutunda Geri Geliyor!

Teknoloji dünyasındaki adı Always On Display (AOD) olan bu özellik ekran kapalı iken saat, takvim ve benzeri uygulamaların ekranda görünmesini sağlıyor. Akıllı telefonlar, OLED panellerdeki güç verimliliği özelliği sayesinde cihazın bataryasını çok düşük bir düzeyde kullanarak çalıştırıyor.

Ekran daima açık özelliği ilk kez Nokia’da görülmüştü. Android dünyasına kazandıran şirket ise Motorola oldu. Samsung ve LG gibi Android dünyasının en önde gelen şirketleri de bu özelliği telefonlarına eklemesinin ardından çok popüler bir hale geldi. Bu özelliğin neredeyse tüm Android telefonlarda olmasına rağmen serisi telefonlarda olmaması kullanıcıları bir isyana sürüklemişti. Fakat son gelişmelerin gün yüzüne çıkmasından sonra, ’ın yeni Android sürümü ile birlikte bu özelliği kendi kullanıcılarına da açacağı öngörülüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status