Google Play Store Nedir?

Android işletim sisteminin kullanıldığı tablet ve akıllı telefonlarda cihazların en önemli özelliği olan bir mağazadır. Google play store tıpkı dışarıda alışveriş yaptığımız mağazalar gibi bir mağaza özelliği taşır.

Her akıllı telefon ve tablette bulunması gereken önemli bir özelliktir. Çünkü cihazlar için oldukça önemli olan uygulamaları indirebilmenin yolu Google Play Store’dan geçiyor.

Google Play Store uygulama üreticilerinin uygulamalarını sergilediği adeta bir mağaza. Akıllı cihaz kullanıcıları, oyun, kitaplar, araçlar, duvar kağıtları, eğlenceli uygulamalar, haberler, dergiler, müzik, spor, ulaşım, yaşam, sağlık gibi birçok konuda üretilmiş çeşitli uygulamalara buradan ulaşabiliyor.

Ücretli uygulamalara ulaşabildiğiniz gibi çok sayıda ücretsiz uygulamaya da kolayca ulaşıp indirebiliyorsunuz. Ücretli olan uygulamalara ise çok ucuz bir ücretle sahip olabiliyorsunuz.

Google Play Store
Google Play Store

Google Play Store’a ulaşabilmeniz için öncelikle Google Play Store’u indirmeniz gerekiyor daha sonra Google hesabıyla sisteme giriş yapıyorsunuz ve uygulamaları indirip kullanabildiğiniz bir hesabınız oluyor.

Google Play Store size ayrı ayrı kategorilerin sıralandığı bir buton sunuyor oradan istediğiniz konuda arama yapıp uygulamalara ulaşabiliyorsunuz. Ana sayfa sekmesinde size sunulmuş örnek uygulamalar ve editörün seçimi mevcut.

Daha sonraki sekmelerde ücretli en popüler uygulamalar, ücretsiz en popüler uygulamalar, en çok hasılat yapan uygulamalar, en iyi yeni ücretli uygulamalar, yeni ve ücretsizlerden en popüler olanlar ve trend olan uygulamalar olarak size çok sayıda seçenek başlığı sunuluyor.

Google Play Store’u gezinerek uygulamalar altındaki yorumlara göre ve indirilme sayılarına göre en iyi uygulamalara kendiniz karar vererek indirebilirsiniz. Beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz uygulamalara yorum yaparak başkaları için fikir verebilirsiniz.

Google Play Store Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Yeni bir Google Hesabı açtım telefonumla giriş yaptım. Bütün Google hizmetlerine bağlandı ama bir sorunum var. Google Play Store’a girdiğimde ”Uygulamalarım” bölümünde telefonumdaki dahili uygulamaları göremiyorum. Boş bir sayfa geliyor.
    Yani cihazdaki uygulamalarim google play uygulamalarim bölümünde gösterilmiyor ve uygulamalari guncellemiyorum uygulamalari guncellemek için tek tek uygumalarin isimlerini yazip arayip bulup guncellem lazim lütfen yardimci olun uygulamalar güncel değil ama google play uygulamalarim bölümunde guncel olan ve olmayan uygulamalar gösterilmiyor yani bomboş yardim edin lutfen

    Cevapla