Google Play Store İçin Deneme Sürümü Dönemi Başlıyor

Google Play Store İçin Deneme Sürümü Dönemi Başlıyor

Ücretli Uygulama Satışlarında bir türlü istediği verimli yapıya ulaşamayan Google Play Store yeniden yapılanmaya giderek Deneme Versiyonlu (Trial Versiyon) Ücretli Uygulama dönemine geçmeye hazırlanıyor. En büyük rakibi AppStore üzerindeki satışlardan oldukça geride kalan ve kar oranlarına bakıldığında rakibinin neredeyse yarısı kadar satış yapabildiği gözlemlenen Android İşletim Sistemi ve Google Play Store’da bazı geliştirme çalışmalarına başlandı. […]


Ücretli Uygulama Satışlarında bir türlü istediği verimli yapıya ulaşamayan yeniden yapılanmaya giderek Deneme Versiyonlu (Trial Versiyon) Ücretli Uygulama dönemine geçmeye hazırlanıyor.

En büyük rakibi üzerindeki satışlardan oldukça geride kalan ve kar oranlarına bakıldığında rakibinin neredeyse yarısı kadar satış yapabildiği gözlemlenen Android İşletim Sistemi ve ’da bazı geliştirme çalışmalarına başlandı.

Ücretli Uygulama ve Ücretli Oyunlar için Deneme Sürümü üzerinden belli bir seviyede Ücretsiz içerik sunmayı planlayan Google, bu sayede kullanıcıların oyunun belli bir seviyesinden sonra Ücretli Sürüme geçmek isteyeceğini düşünüyor.

Google Play Store İçin Deneme Sürümü Dönemi Başlıyor
İçin Deneme Sürümü Dönemi Başlıyor

Hedef Satışlarına Ulaşmak

Yapılan istatistiksel çalışmalara göre üzerinden indirilen Uygulama ve Oyun sayısı üzerinden indirilenlerin neredeyse yarısı kadar. Yani Google aslında rakibinden çok daha fazla Uygulama ve Oyunu kullanıcılarına indirtmeyi başarıyor.

Ancak işin mali noktasında durum tam tersine dönüyor. Geçtiğimiz yıl Apple firması 10 Milyon Dolar’dan fazla Ücretli Uygulama ve Oyun satışı gerçekleştirirken Google 5 Milyon Doların üstünde tıkanmış durumda.

Bu sebeple de Daha fazla uygulama, Daha az kazanç durumu Google için aşılması gereken önemli bir sorun olarak görülüyor.

 

Android Kullanıcı Genelde Daha Ucuz Serileri Alıyor

kullanıcıları genellikle 1.000 TL ve üstündeki ödemeleri yaparak Apple iPad veya Apple iPhone serisi ürünler alıyorlar.

Bu noktada da bu tarz para ödeme noktasında pek sınırları sevmeyen kullanıcıların Ücretli Uygulama alması daha kolay oluyor.

Android kullanıcıları ise 100 TL’den başlayan Tablet PC alım limiti ile yola çıkıyorlar. Birçok aile o ödemeyi bile zorlanarak yapıyor. Bu sebeple de Ücretli Uygulamadan ziyade Ücretsiz Uygulamalar daha fazla revaçta.

 

Satışları Yükseltebilir mi?

Yeni Deneme Sürümü Sistemi ile kanadının Satışlarda Yükselme Sağlaması pek de olası görülmüyor.

Açık Kaynak Kodlu bir yazılıma sahip olması ve her kesimden kullanıcıya hitap etmesi sebebiyle üzerindeki satışların kısa vadede birkaç düzenleme ile yükselmesini beklemek biraz da hata olur gibi geliyor bana.

Ancak bazı düzenlemeler ile ’daki kazanç sistemine yetişilemese bile aradaki uçurum biraz da olsa kapatılabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler