Google Play Store’da Bahar Temizliği Başladı

Uzunca süredir Anti Virüs Firmaları tarafından eleştirilen ve binlerce uygulamanın kullanıcı verilerini çalmaya yönelik olduğu belirlenen Google Play Store’da bahar temizliği başladı.

Daha önce yapılan taramalarda her 10 uygulamadan 1 tanesinin Kullanıcı Verilerini ve Bilgilerini Çalan Uygulama statüsünde olduğu belirlenen Google Play Store için Google firması bir temizlik çalışması başlattı ve marketten 60.000 Uygulamayı bir günde sildi.

Genel olarak Mp3  Zil ve Melodi – Duvar Kağıdı İndirme gibi uygulamaları market üzerinden kaldıran Google firması ayrıca Spam ve Veri Hırsızlığı yapan birçok uygulama için de kaldırılma kararı aldı.

Google ve Apple firmaları yoğun şekilde kullanılan Uygulama Marketlerinde ara ara temizlik yaparak Market Kalitesini üst noktada tutma ve kullanıcıların güvenliğini sağlama noktasında adımlar atabiliyorlar.

Google Play Store’da Bahar Temizliği Başladı
Google Play Store’da Bahar Temizliği Başladı

Ancak Google Play Store için atılan ve bir anda 60.000 Uygulama ile sonuçlanan bu temizlik bir anlamda alanındaki en büyük temizlik operasyonu haline dönüştü.

Bu arada Google tarafından uyarı aldığı için uygulamasını Google Play Store üzerinden kaldıran kullanıcılarında olduğu bilgisi verildi. Yani sadece Google temizlik yapmadı Uygulama Geliştiriciler de kendi uygulamaları arasında bir anlamda temizlik yapmaya başladı.

Yoğun bir temizlik sonrasında biraz rahatlayan Android Market şimdilik sıkıntısız görünüyor. Ancak Apple kadar sert bir politika uygulamayan Android Market için güvenlik çanları her daim çalacak gibi görünüyor. O sebeple firmanın yakın dönemde bazı kısıtlamalar ile karşımıza çıkması gerekecek gibi görünüyor.

 

Google Play Store’da Bahar Temizliği Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir