Google Sıra Bulucu Nedir ve Nasıl Sonuçlara Ulaşılır

Google Arama Trendleri

Web siteleri; aktif olarak arama yapan birinin istediği bilgi veya ürüne ulaşmaya yardımcı olur. Tüketicilerin ürün ve hizmetler hakkında bilgi bulmak için arama motorlarını kullanmasının ne kadar yaygın olduğu düşünüldüğünde, bu büyük bir fırsattır. Arama motoru optimizasyonları ile web sitenizin Google arama motorlarında aranma hacmini yükseltebilirken, kaçıncı sıralarda olduğunuzu SEO Google sıra bulucu araçlarını kullanarak tespit edebilirsiniz. Üstelik ücretsiz ve sınırsız tarama imkânı sunan siteler sayesinde, hiçbir maliyet olmadan web sitenizin arama hacmini yükseltmek adına yeni stratejiler geliştirebilirsiniz.

Seo Sıra Bulucu Kullanmanın Faydaları

Günümüzde ister bir öğrenim kurumu, ister bir hukuk bürosu isterse başka bir sektördeki bir şirket olun, arama sonucu sıralamanız başarı kabiliyetlerinizde büyük rol oynar. Ve bu anlamda web siteleri arasında kıyasıya bir rekabet vardır. Bunun yanında web sitenizin Google’ın ilk sayfalarında yer almasını sağlamak zor olabilir. Neyse ki, işletmenizin hangi sektörde olduğuna bakılmaksızın, Google’da daha üst sıralarda yer alması ve sayfanıza daha fazla ziyaretçi çekilebilmesi için bir dizi uygulanabilecek SEO stratejileri vardır. Fakat uygulanan bu stratejilerin ne kadar başarılı olduğunuzu bilmeniz ve ona göre geliştirmeniz gerekir. Seo sıra bulucu araçları sayesinde SEO çalışmalarınızın ne kadar başarılı olduğuna dair ölçümler yapabilir, ne kadar doğru yolda olduğunuzu tespit edebilirsiniz.

 

Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar

Web sitenizin tasarımı ne kadar mükemmel olursa olsun, sunduğunuz hizmet veya ürün ne kadar farklı olursa olsun, eğer Google aramalarda üst sıralarda yer almıyorsanız ziyaretçi çekme olasılığınız düşecektir. Çünkü yapılan istatiksel araştırmalara göre internette araştırma yapan biri tercihini, karşısına çıkan arama sonuçlarından ilk beşi içerinde yapmaktadır. Durum böyle olunca web sitenizi ilk sıralara taşımak ve web sitesi trafiğini artırmak zorunlu bir hal alıyor. Ve ürün veya hizmetinizi tanıtırken kullandığınız anahtar kelimeler sizin aramalarda üst sıralara taşınmanızda en önemli faktörler arasındadır. Google sıra bulucu, bu anahtar kelimeleri taratarak sitenizin aranma hacmini belirlemenizi ve en iyi sıralamalar için ne yapmanız gerektiğini bulmanızı sağlar.

***

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir