Google ve TRT İşbirliği ile Euro 2016 Direkt Arama Sonuçlarında

Google ve TRT İşbirliği ile Euro 2016 ‘ya dair Fikstür ve Maç Özetleri direkt olarak Arama Sayfasında kullanıcılara sunulmaya başlanıyor.

Bu sayede Google üzerinden Euro 2016 olarak arama yapan kullanıcılar hiçbir web sayfasına giriş yapmadan direkt olarak hem Euro 2016 Maç Sonuçlarına ve Gelecek Maçların Tarihlerine ulaşabilirken hem de maç sonrasında eklenen Maç Özetlerine tek bir tık ile ulaşabilecekler.

TRT üzerinden alınan Maç Görüntüleri direkt olarak Google Ana Sayfası üzerinden açılarak dilediğiniz maçlardaki Önemli Pozisyon ve Gollere erişebileceksiniz.

 

Google ve TRT İşbirliği İle Euro 2016
Google ve TRT İşbirliği İle Euro 2016

 

Atılan Bu Adım Spor ve Haber Sitelerini Zora Sokacak

Google ve TRT İşbirliği ile atılan bu adım özellikler Euro 2016 sırasında Maç Sonuçları ve Özet Videoları yayınlayarak geniş bir İzleyici Kitlesine ulaşmayı planlayan Spor Siteleri için sıkıntılı bir sürecin başlamasına sebep olmuş durumda.

Google cephesinin bu bilgileri hiçbir yere tıklamadan direkt olarak Ana Sayfa üzerinden sunuyor olması birçok kullanıcı için Spor Siteleri ve Haber Siteleri üzerinden bilgi almanın önüne geçecek.

Bu sebeple de Euro 2016 Maçları öncesi ve sonrasında geniş bir Hit Dalgası bekleyen siteler bir miktar hayal kırıklığına uğramış durumda.

 

Euro 2016 Google Arama Sonuçları
Euro 2016 Google Arama Sonuçları

 

Kupa Boyunca Bilgiler Paylaşılacak

Google.com.tr üzerinden yapacağınız Euro 2016 araması ile hem Grup Aşamaları hem de sonraki Çeyrek Final, Yarı Final ve Final gibi eleme aşamalarında oynanan ve oynanacak maçlara oldukça basit bir şablon üzerinden kolayca erişim mümkün hale getirilmiş durumda.

Aynı şekilde Oynanan Maçların altına konulan bir video görseli ile de tıklayarak Youtube Sayfasına yüklenmiş olan ve TRT Kanalından alınan Özet Görüntüler direkt olarak kullanıcının karşısına çıkarılacak.

EURO 2016 Açılış Karşılaşması olan Fransa & Romanya Maçı sonrasında eklenen Skor ve Video zaten yukarıdaki görselde de görünür durumda.

Euro 2016
Euro 2016

Google ve TRT İşbirliği ile Euro 2016 Direkt Arama Sonuçlarında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir