Google Yeni Patenti İle Cep Telefonlarını Ters Düz Edecek

Google Çift Taraflı Mikrofon - Hoparlör Patenti
Google Çift Taraflı Mikrofon - Hoparlör Patenti

Google tarafından yapılan patent başvurusuna göre artık telefonun Mikrofon ve Kulaklık yönleri olmayacak. Hem alt bölüme hem de üst bölüme Hoparlör ve Mikrofon yerleştirmeyi planlayan firma bir anlamda telefonu nasıl tuttuğunuzun bir önemi olmayacağı bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Android İşletim Sistemi çıktıktan sonra artık Tuşların tamamen kullanımdan çıktığı ve dokunmatik parçaların devreye girdiği cep telefonlarında yeni nesil ürünlerde alt ya da üst bölümde bu sayede ortadan kalkmış olacak.

İçinde bulunan sensörler yardımı ile hem ekranı döndürecek olan akıllı telefon hem de aşağıda kalan kısma mikrofon, yukarıda kalan kısma da hoparlör görevi tanımlayarak sorunsuz bir görüşme imkanı sağlamış olacak.

Google tarafından yapılan bu patent başvurusu bir anlamda sadece yazılım üreten bir firma olan Google için ilerleyen dönemde yeniden telefon üretimine atılacağı yönünde dedikoduların çıkmasına da sebep oldu.

 

Google Çift Taraflı Mikrofon - Hoparlör Patenti
Google Çift Taraflı Mikrofon – Hoparlör Patenti

 

Özellikle Motorola firmasını aldıktan sonra beklenen bir yatırım olmasına rağmen halen gerçekçi bir yaklaşımla adımlar atılmayan firmada belki de gelecek için yeni planlar şekillendirilmeye başlandı bile.

Bakalım diğer telefon üreticileri de bu konuda adımlar atmaya başlayacak mı? Yoksa sadece Google tarafından alınan bir patent olarak mı kalacak bu teknoloji.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir