Google yine neyi satın aldı

Google yine neyi satın aldı

Oldukça zengin ve başarılı bir firma olan Google sürekli geliştirdiği uygulamalar, çıkardığı yenilikler ve satın aldığı çeşitli ürünlerle gündemden hiç düşmüyor. Google şirketi, son olarak Kaliforniya merkezli bir tasarım firmasını satın alarak bünyesine kattı. Internet ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan Google, teknoloji dünyasında çok fazla satın alma gerçekleştirerek bu rekoru kimseye bırakmıyor. Verilere göre, […]


Oldukça zengin ve başarılı bir firma olan Google sürekli geliştirdiği uygulamalar, çıkardığı yenilikler ve satın aldığı çeşitli ürünlerle gündemden hiç düşmüyor. Google şirketi, son olarak Kaliforniya merkezli bir tasarım firmasını satın alarak bünyesine kattı.

Internet ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan Google, teknoloji dünyasında çok fazla satın alma gerçekleştirerek bu rekoru kimseye bırakmıyor. Verilere göre, 2010 yılından bu yana hemen hemen her hafta küçük büyük bir satın alma gerçekleştiren firma, son zamanlarda da satın almalara devam ediyor. Ağustos ayında içerisinde Directr, Emu ve Jetpac uygulamalarını satın alan Google’ın son aldığı ise Kalifornia merkezli Gecko Tasarımı. Google’ın yeni satın aldığı şirket endüstriyel tasarım alanında faaliyet gösteren bir şirket. Google bu şirketi alarak gelecekteki projelerine katkı sağlayacak. Yaptığı çeşitli yatırımlarla hem kendi bünyesine katkı sağlayan Google aynı zamanda yerinde kalmayıp büyümeye devam ederek oldukça fazla kazanç sağlıyor.

Google Satın Almalar

Aldığı şirket ile hemen tasarımlara başlayacak olan Google farklı projelere de adım atmış olacak. Gecko Tasarım‘ın katkı sağlayacağı Google ürünleri ve projeleri arasında başta sürücüsüz araba, Google Glass ve Project Loon gibi teknoloji dünyasına oldukça ses getirecek ürünler bulunuyor.  Tasarım şirketinin portfolyosu Google’ın birçok alanda deneyimlerinden yararlanabileceğini de ortaya koyuyor. Slingbox medya akış aygıtı, HP Touchsmart PC serisi, Fitbit aktivite izleyici gibi ürünler Gecko Tasarım’ın bünyesinde olan ürünler. Önümüzdeki günlerde Google’ın bu alandaki yeni projelerine tanık olacağız.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
neque. risus suscipit libero. luctus sit nunc Praesent mattis