Google yine neyi satın aldı

Google yine neyi satın aldı

Oldukça zengin ve başarılı bir firma olan Google sürekli geliştirdiği uygulamalar, çıkardığı yenilikler ve satın aldığı çeşitli ürünlerle gündemden hiç düşmüyor. Google şirketi, son olarak Kaliforniya merkezli bir tasarım firmasını satın alarak bünyesine kattı. Internet ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan Google, teknoloji dünyasında çok fazla satın alma gerçekleştirerek bu rekoru kimseye bırakmıyor. Verilere göre, […]yorumlar.net

Oldukça zengin ve başarılı bir firma olan Google sürekli geliştirdiği uygulamalar, çıkardığı yenilikler ve satın aldığı çeşitli ürünlerle gündemden hiç düşmüyor. Google şirketi, son olarak Kaliforniya merkezli bir tasarım firmasını satın alarak bünyesine kattı.

Internet ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan Google, teknoloji dünyasında çok fazla satın alma gerçekleştirerek bu rekoru kimseye bırakmıyor. Verilere göre, 2010 yılından bu yana hemen hemen her hafta küçük büyük bir satın alma gerçekleştiren firma, son zamanlarda da satın almalara devam ediyor. Ağustos ayında içerisinde Directr, Emu ve Jetpac uygulamalarını satın alan Google’ın son aldığı ise Kalifornia merkezli Gecko Tasarımı. Google’ın yeni satın aldığı şirket endüstriyel tasarım alanında faaliyet gösteren bir şirket. Google bu şirketi alarak gelecekteki projelerine katkı sağlayacak. Yaptığı çeşitli yatırımlarla hem kendi bünyesine katkı sağlayan Google aynı zamanda yerinde kalmayıp büyümeye devam ederek oldukça fazla kazanç sağlıyor.

Google Satın Almalar
Google Satın Almalar

Aldığı şirket ile hemen tasarımlara başlayacak olan Google farklı projelere de adım atmış olacak. Gecko Tasarım‘ın katkı sağlayacağı Google ürünleri ve projeleri arasında başta sürücüsüz araba, Google Glass ve Project Loon gibi teknoloji dünyasına oldukça ses getirecek ürünler bulunuyor.  Tasarım şirketinin portfolyosu Google’ın birçok alanda deneyimlerinden yararlanabileceğini de ortaya koyuyor. Slingbox medya akış aygıtı, HP Touchsmart PC serisi, Fitbit aktivite izleyici gibi ürünler Gecko Tasarım’ın bünyesinde olan ürünler. Önümüzdeki günlerde Google’ın bu alandaki yeni projelerine tanık olacağız.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Ezgi Eroğlu
Ezgi Eroğlu 5 yılı aşkın bir süredir gazetecilik yapan yazarımız, teknolojik gelişlemeleri takipçilerimiz için haberleştirmektedir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status