Google’dan yeni bir patent başvurusu

Google’dan yeni bir patent başvurusu

Hepimizin dizüstü bilgisayarlarında bulunan touchpad, basitçe imleci fare  kullanmadan kontrol etmemizi sağlayan bir dokunmatik yüzey. Ama artık sadece dizüstü bilgisayarlarımızın bir parçası değil, telefonlarımızın da birer parçası haline gelmek üzere! Bu touchpad ne için kullanılabilir?   Google aslında bu patent başvurusunu geçen yıl yapmış, fakat gün yüzüne bugünlerde çıktı. Başvurusu yapılan patentte aslında bir akıllı […]


Hepimizin dizüstü bilgisayarlarında bulunan touchpad, basitçe imleci fare  kullanmadan kontrol etmemizi sağlayan bir dokunmatik yüzey. Ama artık sadece dizüstü bilgisayarlarımızın bir parçası değil, telefonlarımızın da birer parçası haline gelmek üzere!

Bu touchpad ne için kullanılabilir?

 

aslında bu patent başvurusunu geçen yıl yapmış, fakat gün yüzüne bugünlerde çıktı. Başvurusu yapılan patentte aslında bir akıllı telefonun arka kısmına touchpad ekleme düşüncesi bulunduruyor. ’ın yaptığı patent başvuru dosyasında; telefonun arkasına yerleştirilmesi düşünülen gelişmiş touchpadin, kullanıcıların hareket kabiliyetlerine çok yönlü bir şekilde geliştirileceği yazılmış.

Telefonunuza yüklenmiş olan uygulamaların her birine ek olarak farklı işlevler katacak olan bu gelişmiş touchpad, tıpkı Playstation Vita’nın arkasına yerleştirilmiş olan dokunmatik yüzey gibi işlev sağlıyor. Eğer örnek istiyorsanız, basit olarak müzik dinlerken sesin kısılıp arttırılması veya internette dolaşırken yazıların ve fotoğrafların yakınlaştırılıp uzaklaştırılmasına yardımcı olabiliyor.

bu patenti aldıktan sonra, yakın zamanda çıkartmayı planladığı  Pixel 2 telefonunda kullanabilir ya da diğer şirketlere satarak diğer telefonlarda kullanılmasını sağlayabilir. ’ın ne karar vereceğini bilemeyiz fakat yeni çıkacak olan bu teknoloji, telefonları günlük yaşantımızda bu kadar çok kullanırken, yaptıklarımızı kolaylaştıracak pratik hareketlere sahip olacak. Bu yüzden merakla bekliyoruz.

 

  Android 5.0 Key Lime Pie Sürümünün Çıkışı Nexus 5 Modelini Bekleyecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status