Google’ın Fransa’daki davası sonuçlandı!

Google’ın Fransa’daki davası sonuçlandı!

Fransa’da Google tarafından açılan davada, mahkeme son kararını bugün verdi. İşte Fransız mahkemesinin Google davasında verdiği kararlar!   Fransız mahkemesinin bugün açıkladığı sonuç ile, Google’ın geçtiğimiz yıl içerisinde açtığı davayı bitirmiş oldu. Bu karar Google firmasının 1.3 milyar dolarlık vergiden sorumlu olmadığını gösterdi. Bunun yanında Fransız mahkemesi, Google şirketinin Fransa’da büyük miktarda parayı haklı çıkaracak […]


Fransa’da tarafından açılan davada, mahkeme son kararını bugün verdi. İşte Fransız mahkemesinin davasında verdiği kararlar!

 

Fransız mahkemesinin bugün açıkladığı sonuç ile, ’ın geçtiğimiz yıl içerisinde açtığı davayı bitirmiş oldu. Bu karar firmasının 1.3 milyar dolarlık vergiden sorumlu olmadığını gösterdi. Bunun yanında Fransız mahkemesi, şirketinin Fransa’da büyük miktarda parayı haklı çıkaracak bir “İşyeri” olmadığına karar vermiş oldu.

şirketinin hukuki gelir değişim planı, Fransa’da yaklaşık olarak 700 kişiye iş vermesine rağmen Fransız müşterileriyle olan tüm dijital etkileşiminin İrlanda’da bulunan şirketler tarafından yürütüldüğünü ifade etmekteydi. firması, Fransa’da 2015 yılında 6.7 milyon euro vergi ödemişti. Şirket, açtığı bu davada Fransa’da ikinci kez bir vergi ödemesinin haksızlık olacağını bildirmişti.

  Android Telefonlar İçin Cymera Fotoğraf Uygulaması

Bu davanın sonucu her ne kadar Google için bir galibiyet olarak gözükse de, şirketin üstündeki bütün vergi sorunlarını ortadan kaldıracak kadar yeterli değil. Avrupa Birliğinin Google ile yaşadığı vergi ve para sorunlarının ne ilki ne de sonu. Hala Avrupa komisyonunun Google’a kestiği rekor para cezası konuşuluyor. 2.42 milyar euroluk rekor para cezası ile sonuçlanan dava, Google için oldukça büyük sorunlara yaratmıştı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status