Google’ın Fransa’daki davası sonuçlandı!

Google’ın Fransa’daki davası sonuçlandı!

Fransa’da tarafından açılan davada, mahkeme son kararını bugün verdi. İşte Fransız mahkemesinin davasında verdiği kararlar!

 

Fransız mahkemesinin bugün açıkladığı sonuç ile, ’ın geçtiğimiz yıl içerisinde açtığı davayı bitirmiş oldu. Bu karar firmasının 1.3 milyar dolarlık vergiden sorumlu olmadığını gösterdi. Bunun yanında Fransız mahkemesi, şirketinin Fransa’da büyük miktarda parayı haklı çıkaracak bir “İşyeri” olmadığına karar vermiş oldu.

şirketinin hukuki gelir değişim planı, Fransa’da yaklaşık olarak 700 kişiye iş vermesine rağmen Fransız müşterileriyle olan tüm dijital etkileşiminin İrlanda’da bulunan şirketler tarafından yürütüldüğünü ifade etmekteydi. firması, Fransa’da 2015 yılında 6.7 milyon euro vergi ödemişti. Şirket, açtığı bu davada Fransa’da ikinci kez bir vergi ödemesinin haksızlık olacağını bildirmişti.

Bu davanın sonucu her ne kadar Google için bir galibiyet olarak gözükse de, şirketin üstündeki bütün vergi sorunlarını ortadan kaldıracak kadar yeterli değil. Avrupa Birliğinin Google ile yaşadığı vergi ve para sorunlarının ne ilki ne de sonu. Hala Avrupa komisyonunun Google’a kestiği rekor para cezası konuşuluyor. 2.42 milyar euroluk rekor para cezası ile sonuçlanan dava, Google için oldukça büyük sorunlara yaratmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status