GoPro Windows Mobile Desteği Bitirdi

Windows Phone İşletim Sisteminden desteğini çeken firmalar arasına GoPro Firması da girdi.

Daha önceki dönemlerde IOS ve Android İşletim Sistemlerinin yanında Windows Mobile İşletim Sistemi için de destek sunmaya devam edeceklerini ve Windows Mobile 10 İşletim Sistemi için de gerekli destekleri sağlayacaklarını açıklayan GoPro Firması geri adım attı.

Birkaç gün önce eski Windows kullanıcılarına mail ile bilgi veren GoPro Ekibi desteklenen işletim sistemleri listesinden de Windows Mobile ismini kaldırdı.

 

GoPro Aksiyon Kamerası
GoPro Aksiyon Kamerası

 

Windows Mobile Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Birçok büyük firmanın Windows Mobile Desteğini geri çekmeye başlaması Microsoft firması için sıkıntılı bir sürecin başlamasına sebep olacak gibi görünüyor.

GoPro ve diğer firmaların kullanıcıları bu süreç sonunda Android İşletim Sistemi veya IOS İşletim Sistemi kullanan Akıllı Telefon modellerine yönelmek ve Windows Mobile İşletim Sistemi kullanan telefonlarını emekliye ayırmaya başlayacaklardır diye düşünüyoruz.

Windows Mobile İşletim Sisteminin gecikmesi ve bir türlü istenilen satış rakamlarına ulaşamaması sebebiyle Uygulama Üreticileri de bu işletim sistemi üzerine Uygulama Geliştirme ve Süreç Hazırlama işlemlerinden vaz geçmeye başladılar.

 

GoPro Windows Mobile Uygulaması
GoPro Windows Mobile Uygulaması

 

GoPro Uygulaması Kameranın Her Şeyi

Birçok şeyi Kamera Üzerinden de yapabildiğiniz GoPro serilerinin yanında direkt olarak Mobil Uygulama üzerinden kontrol edilen bazı detaylarda mevcut.

Ekran kullanılmayan GoPro Serilerinde ayarlamaların tamamı Akıllı Telefon ve GoPro Uygulaması üzerinden yapıldığı için Windows Mobile İşletim Sistemi kullanan kullanıcıların Android ya da İOS serisi bir Akıllı Telefona geçmeleri gerekecektir.

GoPro Windows Uygulamasını daha önce kuran kullanıcılar ise uygulama listeden kaldırılmış olsa da kullanmaya devam edebilecekler.

Yalnız gelecek olan güncellemeler ve ek özelliklerden yararlanma konusunda tüm inisiyatif GoPro Firmasında olacak ve büyük ihtimalle Uygulama Güncellenmesi yapılmayacağı için bu imkan Eski Uygulamayı kullanan kullanıcılara sunulmayacak.

GoPro Windows Mobile
GoPro Windows Mobile

GoPro Windows Mobile Desteği Bitirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir