Pasaport Kayıt İşlemleriGüçlü DNA’sı ile iMac Pro

Güçlü DNA’sı ile iMac Pro

Yeni iMac Pro, ilk olarak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda detaylarıyla seyirci önüne çıktı. Gelişen oyun teknolojileri pazarındaki agresif büyümenin sonucunda daha fazla performans gerektiren bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Son olarak yeni hamlesiyle tüm gündemi kaplayan sanal gözlük performans bakımına en zirveye ihtiyaç duyuyor. Hal böyle olunca iMac pazardaki büyümeyi iyi analiz ederek, yeni bir klasman yaratarak kendini […]


Yeni iMac Pro, ilk olarak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda detaylarıyla seyirci önüne çıktı.

Gelişen oyun teknolojileri pazarındaki agresif büyümenin sonucunda daha fazla performans gerektiren bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Son olarak yeni hamlesiyle tüm gündemi kaplayan sanal gözlük performans bakımına en zirveye ihtiyaç duyuyor. Hal böyle olunca iMac pazardaki büyümeyi iyi analiz ederek, yeni bir klasman yaratarak kendini en başa koymayı başardı.

Hırçın aynı zamanda stabil bir DNA’ya sahip bilgisayar arayanların tercih etmesi gereken, yeni bir iMac Pro olacaktır. Tabiki sanal gerçeklik pazarının daha geliştirme aşamasında olduğu ve AR-GE süreçlerine yatırılan bu maliyetler göz önünde alınırsa, pekte ucuz bir rakam ile karşılaşmak kolay olmuyor. iMac bünyesinde barındırdığı 8 çekirdek Intel Xeon işlemcili iMac Pro’sunun fiyatını 4.999 dolar değerinde tanıtmıştı. Üst düzey geliştiriciler için hazırlanan proje fiyat bilgileri ise sizi arabayı satıp iMac Pro alma kararına sokabilecek cinsten  olarak geliyor. Alternatif olarak iMac Pro’sunu 18 çekirdekli işlemciye sahip bir hale getirmek istediğinizde ekstradan +4.000 dolar eklemeniz gerekiyor.

  Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modelleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir

Sadece işlemci desteğinin yetersiz olacağını düşünenler için ise 128 GM ram seçeneğinin fiyatı ise 2.700 dolar olarak belirlenmiş. Bu detayların yanında iyi bir SSD ve grafik işlemcisi eklenmesi gerekir. Bunun içinde PRO Vega 16 GB HBM2 grafik anakartına sahip ve 4 GB SSD Ram ile birlikte satış fiyatı ise 17.299 dolar gibi toplam bir rakama ulaşıyor.

Türkiye pazarına geldiğinde uygulanan gümrük vergilerinden sonra  lüks bir araç standartta olacağından kimlerin alacağı merak konusu haline geliyor.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status