Güneş Enerjili Şark İstasyonu Mito Taksim’de Hizmete Girdi

Mito ismi ile pazarda kendisine yer bulmayı başaran Güneş Enerjili Şark İstasyonu Beyoğlu – Taksim Tünel durağında kullanıma sunuldu.

Tek seferde 8 farklı cihazı şarj edebilen ve enerjisini sadece Güneş Işığından alan, Art Lebedev ve Verisun ortak üretimi olan Mito tamamen ücretsiz olarak İstanbul Halkına hizmet verecek.

Üzerinde bulunan Ekranı ve Mobil Bağlantısı ile Hava Durumu ve Toplu Taşıma Saatleri hakkında da bilgi verecek olan ürünün yakın dönemde birçok noktada kendisine yer bulması bekleniyor.

 

Mito Güneş Enerjili Şarj İstasyonu
Mito Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

 

Şık Bir Tasarıma Sahip

Mito kullanım amacına uygun olarak tasarlanmış ve tepe kısmı Güneş Panelleri ile donatılmış bir yapı ile karşımıza çıkıyor.

Ahşap görünümü ile de şık bir duruşu olan sistemin tasarımında da bir ağaç yapısının dikkate alındığını görebiliyoruz.

Yuvarlak yapıda tasarlanan Mito aynı anda birden fazla kişinin yaklaşabileceği ve telefonlarını şarj edebileceği bir stant yapısında.

Tabi ki cihazları bırakmak ve uzaklaşmak söz konusu değil. Kısa süreli ayakta bekleme ile cihazınızı en azından birkaç aramalık kullanabilecek seviyede şarj edebilirsiniz.

 

Güneş Enerjili Şarj İstasyonu
Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

 

Yapmak Kolay Olan, Doğru Kullanmak İse Zor

Özellikle Toplu Kullanıma bu şekilde açılan Şarj İstasyonları birçok anlamda insanların hayatlarını daha kolaylaştırmayı başarıyor.

Ancak burada sadece yapmak değil kullanmak ve iyi bakmakta önemli olan bir durum.

Daha önce birçok ilde buna benzer sistemlerin kurulduğunu ancak kısa sürede kendini bilmezler tarafından tahrip edildiğini gördük.

Bu noktada geniş bir yatırımla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve diğer bütün illerimizde bu sistemin uygulanması mümkün.

Ancak bunu yaptıktan sonra bu cihazların sağlam tutulması, doğru kullanılması ve zarar verilmemesi en önemli konu olarak karşımıza çıkıyor.

Bakalım Mito ilk olarak göreve başladığı Taksim Durağında ne kadar yaşayacak ve kullanıcılara hizmet sunmaya devam edebilecek.

Güneş Enerjili Şarj İstasyonu
Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Güneş Enerjili Şark İstasyonu Mito Taksim’de Hizmete Girdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir